İşlemci 4 çekirdek ama 3 olarak gözüküyor

deskop

Femtopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, son zamanlarda Valorant oynarken drop az FPS gibi sorunlar yaşıyordum biraz araştırdım ve termal macunu değiştirmem gerektiğini öğrendim bilgisayarımda i5 4460 işlemci var ve sıcaklık değerleri yük altında 55 Max derecede sonra çekirdeklere baktığımda işlemcim 3 çekirdek olarak gözüküyor ama normalde 4 çekirdek yine forumda baktığımda şu çözümü gördüm ama işe yaramadı.

1- çalıştıra MSConfig yazarak.
2-öykülemeden gelişmiş seçenekler.
3-işlemci sayısını Max almak.

Ama işte orada da 3 olarak gözüküyor anlayan varsa bana bir çözümü gösterirse çok yardımcı olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
O yaptığınız ayar normalde de bir işe yaramıyor zaten. İşlemciyi demonte edip tekrar takın düzeltmez ise format atın. Normalde Windows kendini optimize eder böyle durumlarda ama sanırım bir hata olmuş. Olmadı BIOS güncellemeyi de deneyebilirsiniz.

O yaptığınız ayar normalde de bir işe yaramıyor zaten. İşlemciyi demonte edip tekrar takın düzeltmez ise format atın. Normalde Windows kendini optimize eder böyle durumlara ama sanırım bir hata olmuş. Olmadı BIOS güncellemeyi de deneyebilirsiniz.

Kanka daha format atalı 3 hafta olmuş. İşlemciyi çıkar tak yapayim mi?

Herkese merhaba, son zamanlarda Valorant oynarken drop az FPS gibi sorunlar yaşıyordum biraz araştırdım ve termal macunu değiştirmem gerektiğini öğrendim bilgisayarımda i5 4460 işlemci var ve sıcaklık değerleri yük altında 55 Max derecede sonra çekirdeklere baktığımda işlemcim 3 çekirdek olarak gözüküyor ama normalde 4 çekirdek yine forumda baktığımda şu çözümü gördüm ama işe yaramadı.

1- çalıştıra MSConfig yazarak.
2-öykülemeden gelişmiş seçenekler.
3-işlemci sayısını Max almak.

Ama işte orada da 3 olarak gözüküyor analayan varsa bana bir çözümü gösterirse çok yardımcı olur.

MSConfig'den işlemci çekirdeğini ellemeyin otomatikte kalsın. Görev yöneticisine girin işlemciye girin. Oradan GHz değerinin göründüğü tabloya sağ tıklayıp mantıksal işlemci ayarını açın. 4 çekirdek görünmesi lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı