İşlemci 80 dereceyi aştığında sistem çöküyor

Bütçe
-

Cahrez

Femtopat
Daha fazla  
RAM
16gb ram ddr3
Anakart
lga 1150
Merhaba, daha önceden açmış olduğum konun devamı olarak soruyorum;
İşlemci eskiden 100 derece olduğunda çökerdi şimdi 70-85 arası oldu mu anında kapanıyor. Durumu bilen var mı? Çok hızlı yardım gerekli bu konuda.

Merhaba, daha önceden açmış olduğum konun devamı olarak soruyorum;
İşlemci eskiden 100 derece olduğunda çökerdi şimdi 70-85 arası oldu mu anında kapanıyor. Durumu bilen var mı? Çok hızlı yardım gerekli bu konuda.

Aynı sorun laptopumda vardı. Format atınca 2 gündür sağlam.

Hangi ayarları kurcaladınız? 100 derecede kapanması normal. 70 85 arası derken belirli bir sayıda mı yoksa kafasına göre mi çöküyor?

Deneyebileceğiniz çözümler;
-BIOS'a reflash veya varsa update yapmak.
-Farklı bir işletim sistemi kullanın (mesela Windows 10 ise 11'e, 11 ise 10'a geçmeyi deneyin.)
-Farklı bir işlemci soğutucusu deneyin.
-İşlemcinin termal macunlarını kontrol edin, eğer kurumuş ise yenileyin.

Aynı sorun laptopumda vardı. Format atınca 2 gündür sağlam.
format atıldı.

Hangi ayarları kurcaladınız? 100 derecede kapanması normal. 70 85 arası derken belirli bir sayıda mı yoksa kafasına göre mi çöküyor?
bir kaç bios fan hızlandırma yaptım.

Deneyebileceğiniz çözümler;
-BIOS'a reflash veya varsa update yapmak.
-Farklı bir işletim sistemi kullanın (mesela Windows 10 ise 11'e, 11 ise 10'a geçmeyi deneyin.)
-Farklı bir işlemci soğutucusu deneyin.
-İşlemcinin termal macunlarını kontrol edin, eğer kurumuş ise yenileyin.
tamam deneyeceğim

Format atıldı.

Birkaç BIOS fan hızlandırma yaptım.

Tamam deneyeceğim.

Tamamdır deneyin ve bize geri dönüş sağlayın ve hangisinin çözdüğünü söyleyin ama aklıma bir şey geldi. Benim laptop 2014'ten kalma ve Quick CPU ile overclock yapmıştım işlemciye ve ek olarak laptopun fanı işlemciyi soğutacağına işlemci fanı ısıtıyor yani fan çalışmıyor ama yine de ısı ne 65 dereceyi geçiyor ne de PC çöküyor benim PC fazla sağlam sanırım (işlemci Intel Celeron N2820, laptop Lenovo G50-30 sadece RAM ve HDD upgrade yapıldı)

Yeni konular

Geri
Yukarı