Çözüldü İşlemci 90 derece oluyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Arda Greys

Centipat
Daha fazla  
Bilgisayarima sadece hava üflettim temizlemek niyetine fakat eve getirdiğimde işlemci sıcaklığı 90'dan aşa inmiyor. Bir el oyun gireyim dedim fan sesi yüksek sesle gelmeye başladı. Yeniden başlattım işlemciniz aşırı ısınıyor diye hata verdi sonra da bilgisayari kapattım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hocam temizlik sırasında işlemci fanının 1 bacağı çıkmış olabilir 4 tane klipsin tuttuğuna emin olun.
Bilgisayarima sadece hava üflettim temizlemek niyetine fakat eve getirdiğimde işlemci sıcaklığı 90'dan aşa inmiyor. Bir el oyun gireyim dedim fan sesi yüksek sesle gelmeye başladı. Yeniden başlattım işlemciniz aşırı ısınıyor diye hata verdi sonra da bilgisayari kapattım.

Bilgisayarınız laptop mu?

En son 2-3 ay once surmustum temizlemeden once 60'i gecmiyordu.

Termal macun var mı işlemcinin üstünde.

Hayir masaustu.

Hayir masaustu.

Hocam temizlik sırasında işlemci fanının 1 bacağı çıkmış olabilir 4 tane klipsin tuttuğuna emin olun.

Anlamadim da detayli anlatabilir misiniz?

Sanirsam islemcimin bacagi cikmis üyetesekkurler hocam.

Bir de hocam ben cok bilgili degilimde arkada 4 tane kablo var bunlar ne ise yarar biri PCI-e takili degil digeri ise bilmiyorum soldaki 2 ve PCI-e ile onun yanindaki.

Dosya Ekleri

• IMG_20220820_214800_006.jpg
    IMG_20220820_214800_006.jpg
    228 KB · Görüntüleme: 34
Son düzenleme:
Boş kabloları soruyorsanız gerekmedikçe kullanmayabilirsiniz boş durması sorun teşkil etmez.

Rica ederim hocam güle güle kullanın. Temizlemişken termal macunuda değiştirseydiniz keşke.

Geri
Yukarı