Mx 550 sistemde işlemci 90 derece oluyor

erenkadirturkes

Picopat
Daha fazla  
RAM
16 gb ram
Ekran kartı
Nvidia mx550
İşlemci
İ5.12 nesil
Kullanmış olduğum bilgisayarda, bütün performans ayarları açık olmasına ve gereksiz olan çoğu şeyi kapatmış olmama rağmen, bazı sorunlarla karşılaştım.

1) Fortnite hiçbir şekilde açılmıyor, crash hatası veriyor, epic gamesin kendi çözümleri de dahil hiçbir çözüm işe yaramadı, oyunu silip yeniden yüklemeye çalışıyorum ama anlamadığım bir sekilde epic games ve pc çok kasıyor bir türlü yükleme yapamıyorum, mouse dahi kasıyor, boşu boşuna format atmak istemiyorum.

2) Yine anlamadığım bir şekilde görev çubuğunda klavyeler çalışmıyor, düzeltiyorum sorunu, sonra pc'yi yeniden başarıyorum, aynı sorun yine oluyor, önceden böyle bir sorun yoktu yani kalıcı olarak kullanabiliyordum, şuan her pc'yi kapa-aç yaptığımda düzeltmem gerekiyor.

3) Chrome dahi kasarak açılıyor. Genel bir kasma sorunu var.

4) İşlemci 90 dereceleri görüyor, ekran kartı ise 80 dereceyi geçiyor. Ekran kartı %100 kullanırken 83 dereceyi gördüm ve laptopum tek fanlı, bide performans olarak ekran kartı kullanımı için yüksek derece normal olabilir diyorlar ama işlemci konusunu anlamadım.

Mümkün olan en kısa süre içerisinde cevap verebilirseniz, çok memnun kalırım.

Kullanmış olduğum bilgisayarda, bütün performans ayarları açık olmasına ve gereksiz olan çoğu şeyi kapatmış olmama rağmen, bazı sorunlarla karşılaştım.

1) Fortnite hiçbir şekilde açılmıyor, crash hatası veriyor, Epic Games'in kendi çözümleri de dahil hiçbir çözüm işe yaramadı, oyunu silip yeniden yüklemeye çalışıyorum ama anlamadığım bir sekilde Epic Games ve PC çok kasıyor bir türlü yükleme yapamıyorum, mouse dahi kasıyor, boşu boşuna format atmak istemiyorum.

2) yine anlamadığım bir şekilde görev çubuğunda klavyeler çalışmıyor, düzeltiyorum sorunu, sonra PC'yi yeniden başarıyorum, aynı sorun yine oluyor, önceden böyle bir sorun yoktu yani kalıcı olarak kullanabiliyordum, şu an her PC'yi kapa-aç yaptığımda düzeltmem gerekiyor.

3) Chrome dahi kasarak açılıyor. Genel bir kasma sorunu var.

4) işlemci 90 dereceleri görüyor, ekran kartı ise 80 dereceyi geçiyor. Ekran kartı %100 kullanırken 83 dereceyi gördüm ve laptopum tek fanlı, bir de performans olarak ekran kartı kullanımı için yüksek derece normal olabilir diyorlar ama işlemci konusunu anlamadım.

Mümkün olan en kısa süre içerisinde cevap verebilirseniz, çok memnun kalırım.

Sıcaklıklar yüksek lakin kabul edilebilir seviyelerde. Sabit diskin modeli nedir? Sürücüler güncel mi?

Geri
Yukarı