İşlemci arızası nasıl anlaşılır ?

Mura_t

Kilopat
Yer
Yalova
Daha fazla  
Meslek
Ö.G.G
İntel E5200 işlemcimi Quad Q9400 ile değişirdim fakat PC'de ekran kararması ve donma mozaikleşme oluyor bazende reset atıyor kendi kendine. Sorun işlemcide mi acaba ? Bazı yerlerde okuduğuma göre işlemci ya çalışır yada hiç çalışmaz gibi cevaplar gördüm bu doğrumu yada power supply mi yetmiyor. İşlemciyi aldığım adam powerden diyor ama çözemedim yardımcı olur musunuz?
Sistem;

Son düzenleyen: Moderatör:
İmkanınız varsa başka bir ekran kartı ile deneyin. İşlemciden olsa genellikle sistem açılmaz yada birşey yaparken aniden mavi ekran verir.

Ekran kararması, mozaikleşme gibi bir durum varsa ekran kartın'dan kaynaklanıyor. İşlemci arızası genelde pc deki kilitlenme ve recep abininde dediği gibi mavi ekran'ın gelmesi ile olur.

Sapphire AMD R7 240 ekran kartınızda arıza var gibi. İşlemciden dolayı ekranda mozaikleşme olmaz.

İşlemci arızası olduğunda PC açılmaz genelde. Ya da sık sık mavi ekran verir bazı durumlarda.
Recep abi başka ekran kartı taktım aynı durum söz konusu. On board'da açtım yine aynı tamirci arkadaşa götürdüm sorunu çözemedik. Bir haftadır sorunu çözemiyoruz. :( İşlemci aldığım yeri aradım sorunu anlattım PSU yetersizdir dedi ne kadar doğru bilmiyorum.

-
Recep abi başka ekran kartı taktım aynı durum söz konusu. On board'da açtım yine aynı tamirci arkadaşa götürdüm sorunu çözemedik. Bir haftadır sorunu çözemiyoruz. :( İşlemci aldığım yeri aradım sorunu anlattım PSU yetersizdir dedi ne kadar doğru bilmiyorum.
Grafik sürücünde bir sıkıntı olmasın? Benim eski bilgisayarım da böyle bir sorun ardı ekran da kırmızı çizikler oluşuyordu. Grafik sürücüsünü kaldırıp en güncelini yüklediğim de sorunu çözmüştük.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı