PSU arızası nasıl anlaşılır?

Ekran kartının Power limitini arttırmıştım MSI Afterburner'dan. Ekran kartına sadece bu işlemi yapmıştım. Ryzen masterdanda işlemciye overclock yapmıştım. Sonra geri stock haline aldım tabii işlemciyi.

Yok sonradan olması garip. Kart yaptı bu sorunu büyük ihtimal. Sürücü kaynaklı olduğunu pek sanmıyorum. Herkes yaşamıyor bu sorunu. Kartı garantiye kargolayın olmazsa siz.

Ama ekran kararması direkt olmuyordu. Mouse imleci kilitlenip mavi ekran vermesini beklerkenki gibi, ama no Signal'e düşüyordu.

Bu arada sorun ne kadar sıklıkla oluyordu sizde?

Ne zaman aralıklarıyla yaşıyordunuz? Bundan önce de sormuştum.

Bazen ilk acildiginda bazen oyuna girdigimde oluyor ayni sizinkiyle ekran donuyor 5 sn hiçbir şekilde tepki vermiyor sonra no signal yazisi forumda da bir sürü konu var bununla alakali ama kesin çozumu bulan yok henüz.
Yok hocam işlemcim fazlasıyla stok haldede yeterli.r5 2600 gayet işimi görüyor.Peki bu sorun,ram eklemesinden 2 hafta sonra oldu.Acaba onda mı problem oldu?Memtest86 ile 3 saat 17 dakika sorun çıkmamıştı ama.Ramlerde herhangi bir problem olsa hiç açılmazdı gibime geliyor.Gerçi servis sorunlu parçanız ekran kartı demişti.Bu düşünceler boş aslında.
Ekran kartindan olduğu kesin sayilir bu sorunu yaşayan herkesin başka parçasi bozuk olamaz zaten.

Bazen ilk acildiginda bazen oyuna girdigimde oluyor ayni sizinkiyle ekran donuyor 5 sn hiçbir şekilde tepki vermiyor sonra no signal yazisi forumda da bir sürü konu var bununla alakali ama kesin çozumu bulan yok henüz.

Ekran kartindan olduğu kesin sayilir bu sorunu yaşayan herkesin başka parçasi bozuk olamaz zaten.

Aynn orası da öyle ya. Servis arızayı görüp o yüzden onarıma gittiğini belirtti. 3 sefer aynı sorundan giderse iade değişim oluyor. RAM XMPsinden şüphelendim, fakat o görüntüyü kesmeye sebep olmaz. Yaparsa ilk XMP açıldığında yapıyor normalde PC dünyasında.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı