i5 7600k işlemci 98 derece

• Konuyu başlatan Silinen üye 94679
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 6
  • Görüntüleme 706
S

Silinen üye 94679

Ziyaretçi
Merhaba,

Birkaç dakikalık OCCT testi sonrası işlemcim 98 dereceyi gördü. Termal macunu değiştireli birkaç ay bile olmadı, ayrıca Thermaltake Water 3.0 sıvı soğutmaya sahibim. Kullandığım termal macun: COOLER MASTER MASTERGEL PRO THERMAL MACUN R2 fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

Siz termal macunu nasıl uyguluyorsunuz? Benim kullandığım macunun ağız yapısı gereği nokta şeklinde koyamıyorum, sürmem gerekiyor. Acaba fazla sürdüm de ondan mı böyle oldu, bilemiyorum. Dört çekirdekten sonuncu olanı fazlasıyla ısınıyor ayrıca, soruna dair bir ipucu verir mi bilemedim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu kadar ve bu şekilde sürmüştüm ben de.

Kasa ve diğer bileşenleri belirtmeme gerek yok, çünkü onlar büyük etkenler değiller bu durumda, bir tek o konuda eminim. Kasayı kapağı açık, kapalı, yatay ve dikey olarak zaten kullandım, çok da büyük derece farkları yok işlemci için. Fan hızı ayarlarımı varsayılan şeklinde kullanıyorum.

Şöyle yapabilirsiniz. Spatula gibi bir şey ile yedirin işlemciye macunu bazen bazı yerlere ulaşmayabiliyor macun. Ayrıca sıvı soğutma pompasının çalıştığından emin olun. Kulağınızı yaslayın cızırtı duymanız gerekir az da olsa.

98 derece çok fazla, sıvı soğutucu en son ne zaman bakım gördü?
2017'de satın aldım sıvı soğutmayı, şimdiye kadar hiç bakım yapmadım. Nasıl yapılacağı hakkında da bilgim yok. Şimdi macunu değiştirmeyi denedim ama başaramadım. Sanırım onu da fazla sürmüşüm, çıkmak bilmedi işlemciye temas eden kısım, vazgeçtim, çıkartamıyorum.
Şöyle yapabilirsiniz. Spatula gibi bir şey ile yedirin işlemciye macunu bazen bazı yerlere ulaşmayabiliyor macun. Ayrıca sıvı soğutma pompasının çalıştığından emin olun. Kulağınızı yaslayın cızırtı duymanız gerekir az da olsa.
İlla ki çalışıyordur, boşta 45-50 derece sistemim. Ancak 2017'den beri hiç bakım yaptırmadım.

2017'de satın aldım sıvı soğutmayı, şimdiye kadar hiç bakım yapmadım. Nasıl yapılacağı hakkında da bilgim yok. Şimdi macunu değiştirmeyi denedim ama başaramadım. Sanırım onu da fazla sürmüşüm, çıkmak bilmedi işlemciye temas eden kısım, vazgeçtim, çıkartamıyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Yolladığınız son videodaki sıvı soğutmayı kullanıyorum, şanslıyım direkt videosunu attığınız için. Karışım kullanılıyor sanırım sıvı soğutmanın içinde. Karışımın nasıl hazırlandığı konusunda güvenilir bir kaynak biliyor musunuz, ne kadar ölçekte olmalı içine koyulan sıvı, ve ne kullanılıyor, vesaire.

Daha önce hiç sıvı soğutucu kullanmadım, fakat bakım gerektirdiğini biliyorum, şöyle bir rehber var belki yardımcı olabilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı