İşlemci değişim sonrası sıcaklık çok yükseldi

Gustave Le Boon

Hectopat
Selam Athlon X2 işlemcimi FX6300 X6 marka işlemciye yükselttim. Ürünü ilk taktığımda PC çalışmadı ve işlemci ele alındığın aşırı sıcak duruyordu. Bir bakayım dedim sonra fark ettim ki pinler yamulmuş. Neyse pinleri düzelttim sonra termal macun falan sıkıp taktım çalıştı. Fakat işlemci ısısını kontrol ettiğim 45-50 arası gidip geliyordu. Masaüstü kullanımında yavaşlama vardı. Daha sonra GTA 5'e önceden kasan GTA 5'i çok rahat bir şekilde oynayabildim. Yani işlemci görevini yapıyor fakat ısı yüksek ve masaüstü yavaş. Sorun nedir sizce?

PSU: Peak'i 300 Watt olan A Open markalı bir Power.

Son düzenleyen: Moderatör:
45-50 derece o işlemci için gayet normal bir sıcaklık. Ekran kartınız nedir? Eğer yüksek güç gerektiren bir ekran kartınız var ise güç kaynağınız yetmiyor olabilir.

45-50 derece o işlemci için gayet normal bir sıcaklık. Ekran kartınız nedir? Eğer yüksek güç gerektiren bir ekran kartınız var ise güç kaynağınız yetmiyor olabilir.
Ekran kartım Gtx 750Ti.Oyun oynarken falan 75 dereceye kadar çıkabiliyor.Bios ayarlarından fan devrini yükselttim.Fan oyun oynarken aşırı gürültü yapıyor,normal kullanırken gürültüsüz çalışıyor.Bu arada oyun oynarken bilgisayar kendini kapattı bir kere.Dediğiniz gibi PSU tam yeterli olmuyor galiba.Yeni fan alırsam bu fan sesi geçer mi ? Önerebileceğin cüzi miktarda fiyatı olan bir fan var mı ?

750 Ti düşük güç tüketen bir kart olsa da güç kaynağınız yetersiz gibi görünüyor. 75 derece sıcaklık o kadar da yüksek değil, ekran kartları ve işlemcilerde 85 altındaki sıcaklıklar kabul edilebilir sayılıyor. Güç kaynağınızı yükseltip bilindik bir markanın 400 veya 450 Watt bir modelini almanızı öneririm.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı