Diğer İşlemci değişimi FPS arttırır mı?

Ardawai

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Intel Core i5 12450H | RTX 4050 6GB | 16GB DDR4 3200MHZ | CT500P3PSDD8 SSD |

Excalibur G870
Arkadaşlar merhaba. Benim sistemim i3 3110M 2.4GHz Max alacak şekilde & Intel HD 4000 16 GB DDR3 RAM'e sahip bir dizüstü bilgisayar.
Burada anlatmak istediğim sistemime uyumlu olan işlemcileri buldum gördüm ve değiştirmeye kullanmaya karar verdim.
i3 3110M 2.4 GHz şu anki işlemci, takacağım işlemci ise : i7 3540M 3.0/3.7Ghz şeklinde. Bu işlemciyi taktığımda bilgisayarımda FPS artışı olacak mı?
Ne gibi FPS'ler artar ve hızlanır mı bilgisayarım? 16 GB RAM + i7 3.7GHz işlemci iyi iş çıkarır mı?

Son düzenleme:
İşlemci ana plan olan oyunlarda evet, o da darboğaz varsa.

Arkadaşlar merhaba. Benim sistemim i3 3110M 2.4GHz Max alacak şekilde & Intel HD 4000 16 GB DDR3 RAM'e sahip bir dizüstü bilgisayar.
Burada anlatmak istediğim sistemime uyumlu olan işlemcileri buldum gördüm ve değiştirmeye kullanmaya karar verdim.
i3 3110M 2.4 GHz şu anki işlemci, takacağım işlemci ise: i7 3240M 3.0/3.7Ghz şeklinde. Bu işlemciyi taktığımda bilgisayarımda FPS artışı olacak mı?
Ne gibi FPS'ler artar ve hızlanır mı bilgisayarım? 16 GB RAM + i7 3.7GHz işlemci iyi iş çıkarır mı?

FPS artışı olur ama çok da fark olmaz.

Darboğaz olduğunu nasıl anlayabilirim?
Örnek vereyim arkadaşınızla aynı ekran kartına sahipsiniz ve onun işlemcisi daha üst seviye bir işlemci sizinkinden. Ve aynı performansları almıyorsunuz. Veya ekran kartınız incelemelerdeki gibi bir performans vermiyor ise.

Düzenleme: Şimdi hatırladım, ekran kartı dahili olduğu için darboğaz imkansız neredeyse. FPS yükselir ama dahili ekran kartından abartılı bir FPS beklemeyin.

FPS artışı olur ama çok da fark olmaz.
i3 3.nesil 2.4 ghz değiştiğinde i7 3. nesil 3.7ghz olacak şekilde Zula oyununda akıcı oynatır mı?

Örnek vereyim arkadaşınızla aynı ekran kartına sahipsiniz ve onun işlemcisi daha üst seviye bir işlemci sizinkinden. Ve aynı performansları almıyorsunuz. Veya ekran kartınız incelemelerdeki gibi bir performans vermiyor ise.

Düzenleme: Şimdi hatırladım, ekran kartı dahili olduğu için darboğaz imkansız neredeyse. FPS yükselir ama dahili ekran kartından abartılı bir FPS beklemeyin.
i3 3.nesil işlemciden i7 3.nesil 3.7ghz işlemciye geçmek fark ettirir ama değil mi? Bende SSD Mevcut açılış hızında vs artış gösterir mi

i3 3110M 2.4 GHz şu anki işlemci, takacağım işlemci ise: i7 3240M 3.0/3.7Ghz şeklinde. Bu işlemciyi taktığımda bilgisayarımda FPS artışı olacak mı?

İşlemci nesiline bağlıdır anladığım kadarıyla takacağınız işlemci ile şu anki işlemci nesiliniz aynı.
Fakat yine de fpsniz bir miktar artabilir fakat arada dağlar kadar fark beklemeyin.
Arada 10 FPS veya 15 FPS oynayabilir bilgisayarınızın hızı artabilir ama yine çok bir fark beklemeyin.
İşlemci değiştirilse bile bazı oyunlar için bir şey değişmeyebilir çünkü bazı oyunlar işlemci ağırlıklı bazıları ekran kartı ağırlıklı olarak çalışır.
Oynayacağınız oyuna bağlı CS:GO Valorant gibi oyunlarda fpsniz 20 FPS kadar artabilir veya nesli yüksek bir işlemci ile 50 FPS fark olabilir.
Ekran kartı ağırlıklı oyunlarda FPS'iniz artmaz fakat darboğaz azalır.

Yeni konular

Geri
Yukarı