İşlemci Değişiminden Sonra Bilgisayarda Yavaşlama Sorunu

mehmetmusab

Hectopat
Daha fazla  
Eski işlemci: Intel Pentium E6800 3.33 GHz Dual-Core
Yeni işlemci: Intel Xeon C5460 3.16 GHz Quad-Core

İşlemcileri değiştirme işlemini kolaylıkla yaptım. Termal macunu da yenileyip yerine taktım. Fakat sistem aşırı yavaşladı. Sağ tık yenile işlemi bile aşırı derecede yavaş gerçekleşiyor. Bu sorunu nasıl düzeltebilirim? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemciniz darboğaz yapıyor gibi geldi bana da. Oyunlarda FPS sorunsuz ise fazla kafaya takmayın. Benchmark programları da insanlar tarafından yazılıyor. Hata payı olabilir.

Hayırlı olsun sisteminiz güle güle kullanın. Eski parçalarınız duruyor mu?
İşlemcimle darboğaz olmadan kullanabiliceğim en güçlü ekran kartı hangisidir?

Youtube videolarında GTX 970 ve GTX 1050 Ti testlerine denk geldim. İkisinde de gayet başarılı. Bir incele derim. Ama Bu ikisinin üstü darboğaz yapar mı sorusuna cevap veremem. Zira GTX 1050 Ti testlerinde gördüm ki işlemci ucu ucuna yetiyor. AMD kartlarına dair bilgi veremeyeceğim. :)

1050 Ti o işlemci için üst sınır gibi bir şey. 4K ekranınız varsa sonu yok, çözünürlük arttıkça işlemci kullanımı azalıyor.

Elden çıkardım eski parçalarımı. İşlemcimi iade edip yeni bir işlemci alabilirim. Hangi işlemciyi önerirsiniz?

İşlemcinizi iade etmenize gerek yok. O paraya alabileceğiniz en F/P sistem bu.

aynı sorun ile karşı karşıyayım eski işlemcim intel core 2 duo e7400 ben bu işlemciyi intel xeon e5450 ile değiştirdim masaüstünde sağ tık bile yaparken çok kasıyor genel olarak çok yavaşladı anakartımın biousu güncel, anakart: msi g41-p33m combo yardım edin son çare format atacağım

Dual core işlemciden, Quad core işlemciye geçiş yapmışsınız. RAM en az DDR3 1333 MHZ olsa iyi olur.
Kullandığım ram ddr3 1333 mhz zaten
@Mustafa TANUĞUR Eğer konunun önceki sayfalarını okuduysanız BIOS modlamanız gerektiğini anlarsınız. @Mert @Mert bu işlerde daha iyi yardımcı olabilir. Lütfen biraz bekleyin.
Okudum ve yardımı olucağı için yazdım teşekkürler
@Mert Bakabilirmisn
Yardım edebilecek yok mu ?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı