İşlemci Değişiminden Sonra Bilgisayarda Yavaşlama Sorunu

mehmetmusab

Hectopat
Daha fazla  
Eski işlemci: Intel Pentium E6800 3.33 GHz Dual-Core
Yeni işlemci: Intel Xeon C5460 3.16 GHz Quad-Core

İşlemcileri değiştirme işlemini kolaylıkla yaptım. Termal macunu da yenileyip yerine taktım. Fakat sistem aşırı yavaşladı. Sağ tık yenile işlemi bile aşırı derecede yavaş gerçekleşiyor. Bu sorunu nasıl düzeltebilirim? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Driver'ını kurarsın düzelir.
Şuanda driver kurulu işlemciyi değişince ekran kartını görmüyor. Açıkcası boşa format atmak istemiyorum.

Selam, BIOS modlamaya gerek yok anladığım kadarıyla, format atın sorun düzelecektir. Olur da yine düzelmezse BIOS modlarız.

Windows 10 64 Bit kurun kesinlikle.
Bilgisayara format atamıyorum. Yeni işlemciyi taktığımda bilgisayar çalışmıyor denecek kadar yavaş çalışıyor ve format atmak imkansız hale geliyor.

Selam, BIOS modlamaya gerek yok anladığım kadarıyla, format atın sorun düzelecektir. Olur da yine düzelmezse BIOS modlarız.

Windows 10 64 Bit kurun kesinlikle.
Araştırdığımda aynı sorunu yaşayan insanların microcode atarak düzelttiğini gördüm fakat nasıl yapılır bilemiyorum.

Tamam microcode güncelleyelim o zaman. Biraz bekleticem sizi.

Bu esnada BIOS'dan C1E'yi kapatıp deneyebilirsiniz sistemin hızını.

Sorununuzu yüzde 100 çözeceğiz içiniz rahat olsun. Olabilecek durumlar bunlar.

Şu siteden;xeon 771 microcode 微碼 kendi anakartın için olan BIOS'u indir ve güncelle. Daha sonra Windows 10 kur.
Önceki başlıkları araştırdığım için görmüştüm bu yazınızı. Fakat ekran kartım olan ECS G41T-M7 bu sayfada yer almıyor.

Nasıl kapacağım konusunda en ufak bir fikrim yok maalesef.

Şunu da söylemek istiyorum BIOS ekranım baya eski. Eski nesil bir anakartım var.

Önceki başlıkları araştırdığım için görmüştüm bu yazınızı. Fakat ekran kartım olan ECS G41T-M7 bu sayfada yer almıyor.

Nasıl kapacağım konusunda en ufak bir fikrim yok maalesef.

Şunu da söylemek istiyorum BIOS ekranım baya eski. Eski nesil bir anakartım var.

Anakartınız ECS G41T-M7 v1.0'mı yoksa v1.1 mi?

Selamlar. Yeni BIOS'u koydum. Bunu flashlarsanız sorun düzelecektir.

yenibios.zip

Ancak dikkatli olun, elektrikleriniz gitmesin. BIOS güncellerken olası bir PC kapanma durumunda anakartınız iptal olabilir.
Nasıl yapacağım hakkında kaynak gösterir misiniz? Teknopat içerisinde bile çok fazla seçenek var.

yenibios.zip

Ancak dikkatli olun, elektrikleriniz gitmesin. BIOS güncellerken olası bir PC kapanma durumunda anakartınız iptal olabilir.
Şuan BIOS bu ekranda kaldı. Ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. Bilgisayarı da kapayamıyorum. Bilgisayarım açık sizi bekliyorum.

Nasıl yapacağım hakkında kaynak gösterir misiniz? Teknopat içerisinde bile çok fazla seçenek var.

Şuan BIOS bu ekranda kaldı. Ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. Bilgisayarı da kapayamıyorum. Bilgisayarım açık sizi bekliyorum.

yenibios.zip

Attığınız RAR'da bir çok dosya var. Hangisini usb'ye atacağımı bilemediğim için hepsini attım.

Şu siteden;xeon 771 microcode 微碼 kendi anakartın için olan BIOS'u indir ve güncelle. Daha sonra Windows 10 kur.
BIOS'um anakartım eski olduğundan eski. Nasıl güncellemem gerekir?

yenibios.zip

@Recep Baltaş
Müsaitseniz konuya bakabilir misniz?

Dosya Ekleri

• 1491409573893-1310158899.jpg
    1491409573893-1310158899.jpg
    269,3 KB · Görüntüleme: 208

Attığınız RAR'da bir çok dosya var. Hangisini usb'ye atacağımı bilemediğim için hepsini attım.

BIOS'um anakartım eski olduğundan eski. Nasıl güncellemem gerekir?

@Recep Baltaş
Müsaitseniz konuya bakabilir misniz?

Üzgünüm, bilgisayarımla ilgili sorunlarım var. Windows üzerinden yapacaksınız eski işlemcinizle. AFUWIN.exe var içinde. Programı açın, Open diyerek 110209S.rom'u seçin ve hiçbir ayara dokunmadan Flash diyin. İşlem bitince yeniden başlar ve bu kadar.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı