İşlemci fanı önerisi

riddLe

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar işlemci fanımı çok fazla ses çıkarmasından ve yeterince soğutmamasından dolayı değiştirmek istiyorum.
İşlemcim İntel core duo 2 E6550

Ben biraz araştırdım ve aşağıdaki fanı almayı düşündüm almadan önce buraya danışmak istedim bu fanı önerir misiniz veya sizin önerebileceğiniz bir fan var mı ?

Akasa X4 Intel LGA775/1155/1156/1366 ve AMD AM2/AM3 Uyumlu Fiyatı

Gürültünün sebebi stok soğutucunuzun işlemciyi soğutamaması ve bu yüzden kendini paralamasından kaynaklanıyor.
AkasaX4 alırsanız sıcaklıklar düşecektir, soğutucu kendini parçalamak zorunda kalmayacaktır, daha sessiz bir ortam sağlayacaktır.

Ancak amaç sessizlik ise bütçeyi biraz yükseltip 12cm ebatındaki soğutuculara yönelin. Mesela Hyper 212X falan alın.

Gürültünün sebebi stok soğutucunuzun işlemciyi soğutamaması ve bu yüzden kendini paralamasından kaynaklanıyor.
AkasaX4 alırsanız sıcaklıklar düşecektir, soğutucu kendini parçalamak zorunda kalmayacaktır, daha sessiz bir ortam sağlayacaktır.

Ancak amaç sessizlik ise bütçeyi biraz yükseltip 12cm ebatındaki soğutuculara yönelin. Mesela Hyper 212X falan alın.

Teşekkürler cevabın için hyper 212x e baktım fiyatı fazla geldi zaten eski bilgisayar olduğu için bu kadar masrafa gerek yok ben ilerleyen zamanlarda bilgisayarı yenilerim zaten,ben akasa x4 alayım mı yoksa bu fiyata sizin önerebileceğiniz bir fan var mı ?

O halde X4'ü alabilirsiniz. 3 bakır ısı borusu ve bakır taban, işlemciye direkt olarak temas ediyor.
Yeterli soğutmayı sağlayacaktır, ısınma ortadan kalkacağı için de fan düşük devirde çalışıp ortalama 19-20dB ses yaratacaktır.
Sıkıntı yok, alabilirsiniz. Montaj aşamasını da doğru yapmaya dikkat edin lütfen.

3 ısı borulu olduğu için X4'ü tercih etmesi daha mantıklı olabilir, yinede T2 de fiyatına göre gayet iyi bir soğutucu.

Bilgisayar_819718.jpg

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı