İşlemci frekans düşmesi

Myzeaa

Femtopat
1592240569675.png

Normalde masaüstündeyken CPU Frequency değerim bu şekilde fakat Steam'da CS:GO'ya başlat dedikten 1-2 saniye sonra anında aşağıdaki değere düşüyor.

1592240685764.png

İşlemci kendi frekans hızını kendi belirler, her zaman son frekansta çalışmaz. Boştayken frekans hızını düşürür, yük bindiği zaman ise yükseltir otomatik olarak.

Oyuna tıkladığım gibi düşmesi normal bir şey mi? Sistem boştayken düşmesi gerekmez mi? oyundayken FPS düşmesi yaşıyorum düştüğü için.
Oyun kasıyor mu? Ve hangi ayarlarda oynuyorsunuz? Çözünürlük nedir?
İşlemci:
Ekran kartı:
RAM:

İşlemci: i5 4210U.
Ekran kartı: 840M.
RAM: 8 GB.
Eğer 2.4 GHz'de çalışırsa 1024X768 çözünürlüğünde 100-120 FPS arası oynuyorum fakat 1.7'e düştüğünde 70-80 FPS'e düşüyor.

Oyuna tıkladığım gibi düşmesi normal bir şey mi? Sistem boştayken düşmesi gerekmez mi? oyundayken FPS düşmesi yaşıyorum düştüğü için.
Evet ben yanlış okudum, boştayken düşüyor, yükte yükseliyor sandım. Sizin yaşadığınız bir sorun evet. Oyun içi sıcaklık değeriniz yükte nedir? İşlemci aşırı ısınmasın diye frekansını sınırlandırıyor olabilir.

Evet ben yanlış okudum, boştayken düşüyor, yükte yükseliyor sandım. Sizin yaşadığınız bir sorun evet. Oyun içi sıcaklık değeriniz yükte nedir? İşlemci aşırı ısınmasın diye frekansını sınırlandırıyor olabilir.

Oyundayken sıcaklık 60-70 derece arasında değşiyor.

Isınma sorunu yüzünden olsa biraz zaman geçtikten sonra düşmez mi? Ben oyuna tıklar tıklamaz düşüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı