İşlemci frekans düşmesi

Intel Dynamic Platform and Thermal Framework yazılımı kurulu mu sisteminizde? Varsa cihazınıza uygun en yeni sürümü kurduğunuzdan emin olun.

Intel dynamic platform and thermal Framework yazılımı kurulu mu sisteminizde? Varsa cihazınıza uygun en yeni sürümü kurduğunuzdan emin olun.

Biraz araştırdım fakat cihazıma uygun bir sürüm bulamadım.
Laptop: Acer E5-571G.
1592314803521.png

Şu anda Power limit throttling kırmızı oldu ve masaüstündeyken de 1.7 GHz'ye düşüyor.

Son düzenleme:
Yüksek performanstan ziyade normale alın. Yüksek performansa almak, vitesi boşa atıp gazı köklemekle aynı şeydir. O yüzden sürekli hızınız yüksek görünür ama değildir.

Yüksek performanstan ziyade normale alın. Yüksek performansa almak, vitesi boşa atıp gazı köklemekle aynı şeydir. O yüzden sürekli hızınız yüksek görünür ama değildir.

1-2 yıldır bu şekilde kullanıyordum bir sıkıntı yoktu 2.4 GHz ile oynayabiliyordum fakat 2-3 gündür ne zaman oyuna tıklasam direkt 1.7'ye sabitleniyor.

1-2 yıldır bu şekilde kullanıyordum bir sıkıntı yoktu 2.4 GHz ile oynayabiliyordum fakat 2-3 gündür ne zaman oyuna tıklasam direkt 1.7'ye sabitleniyor.
2-3 gün önce herhangi bir sistem ayarını değiştirdiniz mi? Hızı 1.7Ghz' ye sabitlendiğinde ısınma/fanların hızlanması gözleniyor mu? Cihazı sizden başkası kullandı mı? Gelişmiş güç ayarlarından Intel Dynamic Platform&Thermal framework ayarını en yüksek işlemci hızı olacak şekilde ayarladınız mı? Gelişmiş performans ayarlarında işlemciyle ilgili olan diğer ayarları da kontrol edin.

Sürücüler konusuna gelirsek;
cihaz modelinin bu olduğundan emin olun ve gerekli sürücüleri yükleyin. Sorun düzelmezse BIOS güncellemeyi de deneyebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı