İşlemci GHz önemli mi?

Juancito

Decapat
370 TL'ye i5 4590T 2.0 GHz işlemci buldum fakat GHz değeri düşük. Oyun oynamak için alacağım. PUBG, PUBG Mobile, GTA 5, CS GO. Bu tür oyunları oynacağım sorun cıkarır mı? Bu arada ekran kartında almayı düşünüyorum bu işlemci için darboğaz yapmayacak ekran kartı tavsiyelerinizi de bekliyorum. İyi akşamlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemcilerin sonlarında ki harflerde önemli mesela t : güç tasarrufu öncelikli işlemci olarak geçer pek performans beklenemez.

Tabii kide çok önemli GHz ancak eğer anakartın uygun ise ve soğutucun yeterli ise overclock yaparak GHz değerini yükseltebilirsin.
Ekran kartı olarak bütçen kısıtlı ise Letgo'dan ekran kartlarına bakıp YouTube'tan oyun FPS testlerine bakarak kendine göre bir şeyler bulabilirsin.

370 TL'ye i5 4590T 2.0 GHz işlemci buldum fakat GHz değeri düşük. Oyun oynamak için alacağım. PUBG, PUBG Mobile, GTA 5, CS GO. Bu tür oyunları oynacağım sorun cıkarır mı? Bu arada ekran kartında almayı düşünüyorum bu işlemci için darboğaz yapmayacak ekran kartı tavsiyelerinizi de bekliyorum. İyi akşamlar.
İ5 4590T yerine İ5 4590 tercih et derim. 400-420 liraya bulunuyor ve turbo hızı 3.7 GHz. GHz bakılması gereken en önemli şey değil ama bu önemsiz demek de değil. Yüksek olması iyidir.

Sahibinden'de 4670 var, i5 3.4 GHz, aynı paraya yüksek performans. Senin için karlı iş olur.

Mimarisi falan daha ağır basıyor. Örneğin, laptoplar için çıkan bir i5 10. nesil işlemci stok değerde 1 GHz veriyor.

Maks Turbo Frekansı ile 3,00 GHz oluyor.
Soğutucum iyi değil sıkıntı cıkarır mı?
Mimarisi falan daha ağır basıyor. Örneğin, laptoplar için çıkan bir i5 10. nesil işlemci stok değerde 1 GHz veriyor.
Yani alabilir miyim?
Önemli değil. Frekans işlemcinin performansını belirlemez, tek ve çok çekirdek skorları performansını belirler.
Peki bu işlemciye hangi ekran kartı gider?
Sahibinden de 4670 var i5 3.4 Ghz aynı paraya yüksek performans. Senin için karlı iş olur.
Aralarında çok fark var mıdır?
İ5 4590T yerine İ5 4590 tercih et derim. 400-420 liraya bulunuyor ve turbo hızı 3.7 GHz. GHz bakılması Gereken en önemli şey değil ama bu önemsiz demek de değil. Yüksek olması iyidir.
Aynı yerde oturuyoruz yakın yani bana sahibinden.com'a güvenmiyorum, uğraşmak istemiyorum.
İşlemcilerin sonlarındaki harfler de önemli mesela T: güç tasarrufu öncelikli işlemci olarak geçer, pek performans beklenemez.
Almayayım mı yani?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı