İşlemci ile XMR kazımı yapmayı deneyen var mı?

DarkBloodd

Centipat
Daha fazla  
Ryzen 5 Pro 3600 işlemcim ile xmr kazımı yapsam nasıl değerler alabilirim bilgisi olan var mı?
Daha önce deneyen varsa, tecrübelerini aktarmasını bekliyorum :)

Ryzen 3600 ile 6000 civarlarında hash değeri alırsın. Ben 4770k ile 2200 civarlarında alıyorum. Tabii herhangi bir uygulama açınca aldığın değer düşer. Değer mi değmez mi orasına sen karar vereceksin.

Hive OS üzerinden kazım yapıyorum ben ama işlemcinin voltajını 1.0 yaptım çok güç tüketmesin diye. Aylık 80 TL civarı ekstra para getiriyor. Yaklaşık 20 TL yakıyor. Sizin ki daha fazla kazar voltajı düşürmezseniz.
3600X işlemcim var.

Hive OS üzerinden kazım yapıyorum ben ama işlemcinin voltajını 1.0 yaptım çok güç tüketmesin diye. Aylık 80 TL civarı ekstra para getiriyor. Yaklaşık 20 TL yakıyor. Sizin ki daha fazla kazar voltajı düşürmezseniz.
3600X işlemcim var.

Voltajı yükseltip güç tüketimi ile beraber kazancınızı arttırmayı düşündünüzm ü hiç?

Ryzen 3600 ile 6000 civarlarında hash değeri alırsın. Ben 4770k ile 2200 civarlarında alıyorum. Tabii herhangi bir uygulama açınca aldığın değer düşer. Değer mi değmez mi orasına sen karar vereceksin.

ETH de yaptığımız gibi bu hasa değeri ile ne kadar kazanç elde edebileceğimi görebileceğim bir site var mı acaba?

GPU ve Web üzerinden XMR mining'i denemiştim. Web üzerinden derken aklınıza bulut kazımı yapmak gelmesin, ciddi ciddi Web sitesinin arkaplanında mining'i yapılabiliyor. Kazım için çok esnek bir coin.

7200u işlemci ile denemişliğim var. Programı ayarlamada yardımcı olurum ama Ryzen ile denemeden nasıl bir sonuç alacağınızı bilemiyorum.

Gerçekten çok sevinirim yardımcı olursanız. Bir sorum da mesela ETH kazımı yaparken sistemin ne kadar elektrik harcadığını görebiliyorum bu kazım şeklinde de mümkün mü acaba?

GPU ve web üzerinden xmr Mining'i denemiştim. Web üzerinden derken aklınıza bulut kazımı yapmak gelmesin, ciddi ciddi web sitesinin arkaplanında Mining'i yapılabiliyor. Kazım için çok esnek bir coin.

Kazım yaparken ne kadar elektrik tükettiğini görebiliyor muyuz? Kâr zarar teşhisi açısından soruyorum.
miner gate üzerinden kazım xmr kazım yapmayı denedim aynı anda phonix miner kazımıda yaptığım inin miner gate çalıştırınca phonix miner kazım değerim 30 mh dan 15 mh düşünyor
mantık oalrak cpu kullandığı için etkilememesi gerek diye düşünmekteyim sizce neden oldu bu

Son düzenleme:

Geri
Yukarı