İşlemci Kaç Dereceye Kadar Sorunsuz Çalışır?

Oha nasıl dayanabilmiş işlemci en kisa zamanda termal macun surecem.
Senin işlemcinin hamuru kaliteli çıkmış. Bütün 3340'lar seninki kadar şanslı olmayabilir. Dandik falan fark etmez, bulduğun macunu sür. Şu anda macunsuz çalışıyor gibi bir şey. Artık kemik gibi olmuştur eskisi. Yokla var arasındaki fark kadar olacak dandiğini bile sürsen.

Intel Core i5-3340 3.10 GHz İşlemciye ait sıcaklık değerleri. Boşta 50 - 60 derece, oyunlar da en az 85-100 ve 110'a çıktığı zamanlarda oluyor. Termal macundan kaynaklandığını biliyorum. Fakat bütçe olarak sıkıntı geliyor dışarıda 15 20 liraya satanlar var ama kıytırık olduğundan sürmek istemiyorum. 40 50 TL'ye internet'ten almak için biraz zaman var parayı toplayana kadar PC kullansam sıkıntı olur mu? Ve Kaç dereceye kadar dayanabilir İşlemci?
Bende 80 sıkıntı yok stok fan var uzun dönemde iyi değil tabi.

İşlemcinizin sitesinde en yüksek sıcaklık yazar. Mesela AMD Ryzen 5 2500X kullanıyorum maksimum 95'e kadar dayanabiliyor. Ancak ben stok soğutucu ile 65 üstü görmedim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı