İşlemci Kullanımı Artmıyor

Samet.Çınar

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Edirne
Premiere Pro CS4 ile bir şey renderlayacağım altı üstü 100 MB tutuyor CPU'nun %28'i kullanılıyor daha fazla olmuyor, o yüzden de render süresinde 1 saat yazıyordu. Renderı durdurup Prime95'i indirdim, pek anlamam ancak açtığımda RAM kullanımı direkt 1.99 GB oldu ancak işlemci kullanımı en fazla %38'e kadar çıktı. Bunun %29'u Prime95 tarafından geri kalanı ise sistemin diğer şeyleri tarafından kullanılıyordu.

Screenshot_73.png

Yeni bir test daha oluşturdum ancak bu sefer programın verdiği default ayarlarda değil, maksimum sıcaklık, CPU, RAM testi olmayan ayarda bir test açtım ve hala devam ediyor. Bu testte de durum bu, önceki testtekine yakın değerler. Ayrıca Prime95'i en fazla 1 dakika çalıştırdım önceki testte, ne kadar beklemem gerekir?

Test %95 ile başlayıp sonra bu değerlere düşüyor bu arada.
İşlemcimin %38 kullanımı geçemediğini gördüm, Chrome tarayıcının işlemci kullanımını bilerek arttırdığımda eğer Google Chrome %1 kullanımdayken %15'e çıkıyorsa aynı oranda Prime95'in CPU kullanımı düşüyor. Bir şey engelliyor yani %38'i geçmemi ancak bir anda engellemiyor. Dediğim gibi ilk başta %90'a ulaşıyor sonradan %38'e düşüyor.
Hmm, buralarda yardımcı olan olmamış. Sorunu ben size söyleyeyim, o çok sevilen Windows 10 sorun. Az önce tamamen performans odaklı olarak üzerinde oynama yapılmış, gereksiz şeyler kaldırılmış olan bir Windows 7 formatı attım. Şuan yaptığım render %100 işlemci kullanılarak yapılıyor. Sorun tamam.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı