İşlemci pini hemen yamulur mu?

Aykutbrt

Hectopat
Bugün Ryzen 3 1200 işlemcim geldi. İşte video falan derken içime kuşku düştü hani anormal bir durum da yok. Yani çalıştırmadım RAM olmadığı için. İşlemci pini hemen yamulur mu? Kuşku düştü içime, bir korktum açıkçası 😂. İnşallah öyle bir şey yoktur. Düzgünce taktım işlemciyi, bir sorun olmadı takarken ama ne bileyim sormak istedim. Düşmedi hiç, çarpmadım, bir yerde kutusunu açtım ve yavaşça işlemciyi yerine yerleştirdim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yamulması için güçlü bir darbe veya baskı yapılması gerekir. Eğer yapmadıysanız problem yok.

Eğer yamulduysa da zaten boşuna endişelenmeyin, şu saatten sonra elden bir şey gelmez.

Hocam ryzen işlemcilerde pinler işlemci üzerinde anakartta değil ama. Dayanamadım baktım yamuk yoktu hiç Allah'a şükür.
Nazik davrandıysanız herhangi bir problem olmamıştır. 😁 Zaten pinler yamuk olduğunda sokete tam oturmuyor. Size bir direnç gösteriyor yuvaya girmemek için. O arada bastırırsanız pinleri kırma şansınız var. O zaman kötü 😁 içiniz rahat olsun birşey olmamıştır.

Arkadaşlar biraz rahat olun ya. Ben eskiden PC çalışırken bile müdahale ederdim. Ekran kartını söker çıkarırdım, Tabii siz yapmayın da elektronikten anlayan çevreniz varsa bu kadar hassas cihazlar olmadığını benim gibi doğrulayacaklardır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı