İşlemci pini yamuldu

Wxwx96

Hectopat
3-4 tane pini yamulttum. Sizce garantiye yollayıp 20 gün beklemeye değer mi ya da kendim halledebilir miyim video izleyip ya da bilgisayarcıya götürüp halletmeli miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kendiniz yapmanızı önermiyorum düzeltmeye çalışırken kırabilirsiniz pinleri ama garantiye yollasanız da kullanıcı hatası diyecekler muhtemelen. Tamamen size kalmış uğraşmak isterseniz YouTube'da bu konu hakkında videolar bulunmakda.

Msi anakartım vardı nasıl olduysa 2 adet pini yamultmuş um garantiye getirip izah ettim . sağ olsunlar garanti kapsamında 1 günde teslim ettiler.

Dostum yamulan pinleri tespit edip arasına kimlik gibi sert bir kart koyarak hafif hafif düzeltmeye çalış fazla zorlamadan zaten anakarta takarken sağ sol yukarı aşşağı yaparsanız oturacaktır tahminimce bu yöntemle çok amd pinlerini düzelttim yinede karar senin.

Ben yamultmuştum ardından cımbız ile geri düzelttim sorunsuz kullanıyorum. Fakat bu sizin yapabileceğiniz anlamına gelmiyor kendinize güveniyorsanız deneyin.

Benim de eski işlemcimin iki pini yamulmuştu. Büyüteç alıp toplu iğneyle hafifçe bastırarak eski haline getirmiştim. Tabi bunu yaparken biraz sabırlı ve dikkatli olunması gerekiyor, yoksa düzelteyim derken daha da yamultabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı