İşlemci pini yamuldu

Ryzen 9 3900x'i montajlarken eleman 7-8 pin yamulttu. Sağlam ışık altında 2.5 saate yakın tek tek düzelttirdim kendisine. %100 ağır yük altında 1 saat test ettim tık yok 80 derece stock fan ile. Sorunsuz kullanıyorum çok şükür. Kırmadan yaparım diyorsan yap bir sıkıntı olmuyor pinlerin görevi işlemi iletmek, kırmadığın sürece sıkıntı yok.

Anladığım kadarıyla AMD işlemci. Pin yamulması garanti kapsamı dışında olduğundan tamir etmezler ama kendin düzeltip performans kaybı, siyah ekran gibi sorunları var diye servise yollardan yenisini yollama ihtimalleri var (Intel yenisini yolluyor). Olmayan bir problem ile servise yollamak etik bir davranış değil ama başka da pek bir seçenek yok. Bu arada pinleri düzeltirken daha kötü olma ihtimaline karşı iyice araştırma yapın ve dikkat edin

Benim de eski işlemcimin iki pini yamulmuştu. Büyüteç alıp toplu iğneyle hafifçe bastırarak eski haline getirmiştim. Tabi bunu yaparken biraz sabırlı ve dikkatli olunması gerekiyor, yoksa düzelteyim derken daha da yamultabilirsiniz.
Hocam merhaba benm basımada söyle bir durum geldi sıvı soğutma aldım bilgisayarcım takacaktı fakat işlemcideki eski fanı sökerken fanla beraber işlemcide geldi haliyle bazı pinler yamuldu maket bıcağı cımbız yardımı ile düzeltti bikaç denemede tam oturmadı geri çıkarkp gene duzeltti sonunda komple oturdu ana karta fakat suan kasaya güc gitmiyor power düğmesine basıorm açılmıor işlemci Ryzem7 2700x ana kart da asus tufx470 gaming plus modeli o bile işin içinden çıkamadı sence sorun neyden kaynsklı olsbilir işlemci bozuldumu garantisi dsvam ediyor garantiye götürsem ddğişim sağlanır mı vatancompputer den topladım komple kasayı 1,5 sen önce felsn toplam 15 bin fln tutmustu

Geri
Yukarı