İşlemci Soğutucu Vidasının Kafası Kırıldı

Leo Boz

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Selamlar arkadaşlar vicdanın kafası kırıldı ve işlemci tam olarak sıkılmıyor. Dolayısıyla ısınıp kapanıyor bilgisayar. Bunu buradan nasıl çıkarabilirim?
15458168590357319620653207342202.jpg

Anakartı söküp yapacağın işlemleri yap şayet veri yolları zarar görebilir.
Ayrıca tornavida ile vida arasında kalan boşluğu lehim kullanarak vida üstüne aktarılacak kuvveti artırabilirsin.
Başka bir yöntem daha o yuva çıkabiliyor diye biliyorum. Yuvayı söküp yeni bir yuva ile değiştirebilirsin.

Hocam valla onu çıkartmak zor iş. Çıkartayım derken Anakart zarar görebilir. Karga burnu veya pense yardımı ile yavaşça döndürüp çıkartabilirsiniz. Şayet olmaz ise dipteki vidanın girdiği yerde ki pabuç denen parçayı söküp yerine başka pabuç takıp vidalayabilirsiniz.

İnce uçlu bir pense veya kargaburun ile tutup çevirmeyi deneyin. Çokta sıkı değildir diye tahmin ediyorum. Fazla zorlamanızı da tavsiye etmem veri yollarına zarar verebilirsiniz.

Arkadaşlar teşekkürler. Cımbız ile çıkarmayı başardım. Anakartta zarar vermedin çok kolay çıktı. Yinede teşekkürler yorumlar için.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı