İşlemci Soğutucusu Gerekli Mi?

Ben Akasa Venom 8 koridorlu soğutucu (Hyber 212 ye eşit.) kullanıyorum. Render yaparken %100 performansta 60 dereceye çıktığına şahit oldum. İlave soğutma ile böyle oluyorsa stok fan ile kışın ayaklarımızı ısıtabiliriz.

Amd Fx 8350 stok fan ile kullanıldığında baskı altında bilgisayarı kapattırabiliyor hocam. Biliyormuydunuz?
AMD FX8350 kullanıcıyısıyım. Evet doğru kapatabiliyor. Ama nadiren.

JaroxJamaica lütfen birazda sen konuş. :D İnsanlar milleti yanlış bilgilendirme meraklısı olmuş. Şimdi de stok fancılar otaya çıktı. Oyun oynanan bir bilgisayarda stok fan olmaz. İşlemci soğutucusu şart.
Kimseyi yanlış falan bilgilendirdiğim yok. Evet işlemci soğutucu almak mantıklıdır. Ama illaki olmazsa olmazlardan değildir. Termal macununu yeniledim boşta 25 derece görüyor bu benim için yeterli bir derece. Ben burada hiç kimseye gidipte stok fan ile işlemci kullanın demiyorum. Parası olan alır bu kadar açık ve net.

FX-8350 islemciyi 1 hafta stok fan ile kullandim, baski altinda biraz ses disinda bir sey olmadi. Fazla abartmislar.
Hyper 212 Evo veya Contac30 alin alacaksaniz.

Stok fan hiç bir zaman iyi bir soğutma işlemi yapmaz adı üstünde stok fan. Zaten iyi bir soğutma işlemi yapsaydı insanlar deli gibi soğutucu, yada sıvı soğutma almazdı.
Haklısın sana bir 400 TL'lik sıvı soğutma lazım, sonuçta çok profesyonel çalışacaksın. 7/24 render yapıp , oyun oynayacaksın.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı