İşlemci soğutucusu RAM'lere değer mi?

Efebilal

Centipat
Daha fazla  
  • Kasa 4000 X
  • Soğutma H115i Elite Capellix.
  • RAM Vengeance Pro sl.
  • Anakart ASUS ROG B550F.
RAM'lar soğutmaya deger belki ama ust kisma sogutucuyu taksam takabilir miyim? Bir sorun çıkar mı?

Pompa kısmı değil radyotör u diyorum ben.
Pardon, sıvı soğutma olduğunu şimdi farkettim. Farketmez yine de. Sizde hiç sorun olmaz zaten. RAM'lerin slotlarının kendi kilitleri var. Gayet de sağlamlar.
Bende de 4 slotlu anakart var. Soğutucu RAM'lere değiyor mecburen. Ama işlemciye tam oturduğu için sorun olmuyor.

Pardon, sıvı soğutma olduğunu şimdi farkettim. Farketmez yine de. Sizde hiç sorun olmaz zaten. RAM'lerin slotlarının kendi kilitleri var. Gayet de sağlamlar.
Bende de 4 slotlu anakart var. Soğutucu RAM'lere değiyor mecburen. Ama işlemciye tam oturduğu için sorun olmuyor.
Hocam kullanılan RAM slotlarınız 2 ve 4 olduğu halde mi değiyor?

Bende de radyatör fanlarınını değme durumu var. Aslında kasa desteklemiyor üst kısma 240mm sıvı soğutucu. Ama bir şekilde monteledim sağlam olarak. Ram'lere de değiyor ama ittirmiyor. Yani kasanızda desteklemediği yazıyorsa şansınızı zorlamayın benim gibi. Bir de radyatör kalınlığı önemli. Fanlar 25mm oluyor. Üzerine bir de radyatörün kalınlığı geliyor. Bazı radyatörler Arctic gibi mesela, daha kalınlar.

20220507_221316.jpg

RAM'lar Corsair Vengeance RGB Pro sl ben Corsair H115i Elite Capellix'i ust kisma takabilir miyim?
Hocam şu dediğinizi resimli anlatsanız çok memnun olurum. Normalde radyatörü koymanız gereken kasanın ön tarafı. Performansa etkisi yok, ön tarafta durması daha estetik oluyor. Fakat üst tarafa yerleştirirseniz de kasanın ön tarafını bloke etmemiş olur. Fanlar altından takıldığında radyatöre üfleyecek şekilde durur. Benim düşüncem

Ust tarafa takmak istiyorum RAM Corsair Vengeance RGB Pro sl RAM'lar değeceni biliyorum sorun değil ama takabilir miyim duz Pro hali takilabiliyor.

Geri
Yukarı