İşlemci ve ekran kartı termal macun değişimi sonrası ekrana görüntü gelmiyor

atakan333

Decapat
Merhabalar dün işlemci ve ekran kartıma güzelce termal macun sürdüm, fazlasıyla dikkatliydim ardından sistemi açmaya çalıştığımda monitöre görüntü gelmiyordu RAM'leri çıkartıp yerlerini değiştirdim tek takıp öyle denedim anakartın BIOS pilini çıkarıp denedim Onboard'a bağlıyıp açmayı denedim termal macun sürdüğüm yerlerde taşan yerler varsa sildim fakat ne yaparsam yapayım görüntü gelmedi yardımcı olabilir misiniz?

RAM'ların oturduğundan emin misin RAM tam oturmayınca görüntü gelmez.

Ekran kartı ve işlemciyi yazsaydınız keşke.

Anakart B450M-A Pro Max işlemci AMD Ryzen 5 3600 ekran kartı NVIDIA GeForce GTX 1660 Super Aero ITX.
Ekran kartının güç bağlantısını takmayı unutmadın değil mi?

Taktım evet.
RAM'ların oturduğundan emin misin RAM tam oturmayınca görüntü gelmez.

Takılı yerlerini değiştirip dendedim teker teker değişen bir şey yok.
İşlemcinde grafik birimi var mı? Onboard olarak da görüntü alamadıysan başka bir kablo veya monitör ile dene. Bileşenler çalışıyor haldeyken görüntü yoksa aktarmada veya monitörde problem olabilir.

Hayır yok sanırım Ryzen 5 3600 işlemcim onboard olarak da görüntü alamadım. Monitörde herhangi bir problem yok başka bilgisayarda denedim.
İşlemciyi hiç çıkardın mı?
Ekran kartını çıkarıp Onboard'a bağlayabilir misin?

Çıkarmadım ama çıkarıp tekrar takacağım onboard üzerinden görüntü alamıyorum.

Anakart B450M-A Pro Max işlemci AMD Ryzen 5 3600 ekran kartı NVIDIA GeForce GTX 1660 Super Aero ITX.

Taktım evet.

Takılı yerlerini değiştirip dendedim teker teker değişen bir şey yok.

Hayır yok sanırım Ryzen 5 3600 işlemcim onboard olarak da görüntü alamadım. Monitörde herhangi bir problem yok başka bilgisayarda denedim.

Çıkarmadım ama çıkarıp tekrar takacağım onboard üzerinden görüntü alamıyorum.

3600'den görüntü alamaman normal. Problem ekran kartında, monitörde veya aktarma da olabilir.

Oncelikle merhabalar, ben PC yi 2 senedir çalıştırmadim termal macun yeniden sürdüm kasa çalışıyor fakat ekranda sinyal yok diyor sebebi nedir acaba yardımcı olur musunuz?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı