Termal macun değişikliği sonrası ekrana görüntü gelmiyor

Donkobus

Hectopat
Daha fazla  
Bugün işlemci termal macunu yenilettirdim daha sonrasında eve geldim ama ekrana görüntü gelmedi. RAM'lare çıkarttım BIOS pilini çıkar tak yaptım hala aynı. Bana yardımcı olabilir misiniz?

Getir götürünü yaparken parçalar hafif sallanmış olabilir. Hafif oynat, çıkar tak yap düzelir belki.

Yine aynı yere götürdüm. RAM'leri temizledi ama bu sefer RAM'leri farklı taktı. Benim anakartımda A1, A2, B1, B2 yazıyor. Eskiden A1 ile B1'e takılıydı, su an A1 ve A2'e taktı RAM'leri. Şu an sorunum düzeldi ama Windows 11'de oyunlarım açılmıyor, Windows 10'a geçip güncel durumu yazacağım.

@Donkobus, A1 ve A2'de iken dual channel çalışmaz. A1 ve B1'e alman gerekir. Gerçi anakart modeline göre değişir ama genelde arada 1 slot boşluk olması gerekir, yan yana takılmaz.
Normalde oyle olması gerekiyor dedi oradaki kişi. Anakartım ASUS P8Z68 V-LX biliyorsan lütfen beni aydınlatabilir misin?

Yine aynı yere götürdüm ramlari temizledi ama bu sefer ramlari farklı taktı. Benim anakartımda A1 A2 B1 B2 yazıyor. Eskiden A1 ile B1'e takılıydı, suan A1 ve A2 ye taktı ramlari. Şuan sorunum düzeldi ama Windows 11 de oyunlarım açılmıyor Windows 10a geçip güncel durumu yazacağım.
Windows 11 de açılmıyorsa o Windows 11 le alakalıdır. Zaten daha MSDN çıkmamış, gerek yok indirmeye ve kullanmaya onu. Stabil bir sistem için Windows 10 a geri dön, stabil dediğime bakma hala her güncellemede eski bir hata düzeliyor, yeni bir hata geliyor...

Geri
Yukarı