İşlemci ve Ekran Kartının Yükte 55 Derece Sıcaklığı Normal Mi?

@agacan1905
Güncellik iyidir.
İşlemci fanını atacağım resimdeki gibi takın. Fan, havayı RAM'lerin olduğu taraftan alıp, egzoz fanı ile dışarı atmalı.

Eki Görüntüle 73201
Kasanızın markası corsair champ spec 01 mı ? Eğer öyleyse, ben de aynı kasaya sahibim ve egzoz fanı alacağım, önerebileceğiniz bir fan var mı ?
Edit : Corsair 450D sonradan gördüm kusura bakmayın, fakat genede modeller benzer 12 cm lik fan destekliyor şu an ki kasam.

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık 1 hafta önce bir sistem topladım. İşlemcimin ve ekran kartımın sıcaklık değerleri biraz aklımı karıştırdı da size danışayım dedim. İşlemcim i5 4690K ve ekran kartım Galax GTX970 EX OC. Bilgisayar boşta iken işlemci 49-50, ekran kartım ise 52-53 derece arasında. CS:GO en yüksek ayarlarda her şey açık bir şekilde yaklaşık 30-40 dakika oynadıktan sonraki sıcaklık değerleri resimdedir. Sizce bu değerler normal midir? Bilgilendirir misiniz acaba?

Eki Görüntüle 73149
Çok güzel değerler bunlar ama ekran kartın ve islemcin %100ünü kullanmıyor gibi görünüyor resimde 100% kullanımda 62 yi gecmeyecegini düşünüyorum eğer öyleyse çok iyi bir değer o sıcaklığı sabit tutmaya çalış ekran kartının ve işlemcinin ömrü oldukça fazla artar
Kasanızın markası corsair champ spec 01 mı ? Eğer öyleyse, ben de aynı kasaya sahibim ve egzoz fanı alacağım, önerebileceğiniz bir fan var mı ?
Edit : Corsair 450D sonradan gördüm kusura bakmayın, fakat genede modeller benzer 12 cm lik fan destekliyor şu an ki kasam.
2000 rpm in üzerinde fan alsan yeterli fazla takma
Cooler Master Hyper 412 PWM İntel Fiyatı Soğutucum bu ve kasa olarak Z3 Plus kullanıyorum.
Şuan Batman Arkham Origins inmekte yaklaşık bi 30-40 dakikaya iner ondada deneyeceğim bi.
Sirkülasyon konusunda da işlemci soğutucunun fanı kasanın arkasındaki fana doğru bakıyor benim acaba bunun bi etkisi olurmu ? Kablo toplama çubuğunun bir vidası açılıyor fakat diğerinde bir sorun var gibi elektrikli matkapla denedim gene çıkmadı :D O yüzden fanı öyle takmak zorunda kaldım.

Sormayı da unutmuşum neden Windows 8.1 e geçmeliyim ?
Win 8.1 e geçmenizi kim soyledi tamamen gereksiz bir işletim sistemi ekran kartın dirext12 veya vulkan destekliyorsa win 10 tavsiye ederim eğer desteklemiyorsa win7 ultimate

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı