İşlemcilerde T Case değeri nedir?

BarbarMen

Decapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, başlıkta da belirttiğim gibi işlemcilerde t case değeri nedir?
Şahsen benim işlemcim Xeon E5450 ve t case değeri 67 derece bu ne anlam ifade ediyor?
Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemcinizin performansının en yüksek olabildiği maximum sıcaklık değeri diyelim.
Daha üstünde işlemci performans kaybediyor yanlış bilmiyorsam

İşlemci kasasının maksimum çalışma sıcaklığı. Bu sıcaklıkta çalışan işlemci ideal hızını uzun süreler muhafaza eder. Bunun üzerindeki çalışma sıcaklıkları işlemcinin performansına etki edecek ve ömründen götürecektir. Çalışmaz diye bir durum yok ama çalışması üretici firma tarafından tasvip edilmemektedir.

İşlemci kasasının maksimum çalışma sıcaklığı. Bu sıcaklıkta çalışan işlemci ideal hızını uzun süreler muhafaza eder. Bunun üzerindeki çalışma sıcaklıkları işlemcinin performansına etki edecek ve ömründen götürecektir. Çalışmaz diye bir durum yok ama çalışması üretici firma tarafından tasvip edilmemektedir.
Benim işlemcim tam yükte pubg mobile emulator oynarken 80 derecede bu bana bi sorun çıkartır mı yani işlemcimi bozulmasına sebebiyet verir mi ?

İzin verilen maksimum çalışma sıcaklığı. Yalnız burada bahsedilen, işlemci üzerindeki ısı dağıtıcı metalin sıcaklığı, yani çekirdek sıcaklığı vs. değil.

"TCase stands for Case Temperature and is the maximum temperature allowed at the processor Integrated Heat Spreader (IHS)."

Benim işlemcim tam yükte pubg mobile emulator oynarken 80 derecede bu bana bi sorun çıkartır mı yani işlemcimi bozulmasına sebebiyet verir mi ?
80 derece yüksek bir sıcaklık. Soğutma çözümlerinizi gözden geçirmenizde fayda var. İşlemci soğutucu, kasa fanları, kasanın hava akışı, termal macun vs.

Oyun sırasında takılma, kasma, donama, mavi ekran yaşıyor musun? Yaşamıyorsan sorun yoktur. İnternetten baktım Xeon E5400 serisi 85 derece sıcaklığa kadar dayanıyor yazıyor.

1.png

Son düzenleme:
O zaman 84 derecede sürekli çalıştıralım. Mantığa bak, süper.

Arkadaşım lütfen abuk subuk cevaplar verme. Günümüz işlemcileri 100 derece sıcaklığa kadar dayanır.

1.png

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı