İşlemcimin boşta 38 dereceye ısınması normal mi?

Gerald_Emo

Decapat
Daha fazla  
Boştayken 35-45 arasında gidip geliyor yük altında 2 dakikalık bir test de 88-90 oluyor FurMark da. Önceki testlerimde 94-95'leri gördüm.

..jpeg
,.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci modeli ve soğutucu nedir?

i5 10500
Sıvı soğutucu Rampage deeplight-120

Masaüstü kullanıyorum.

Uzun zamandır yapmadıysanız termal macun yenilemelisiniz. Ayrıca radyatörde toz birikmiş olabilir.

Uzun zamandır yapmadıysanız termal macun yenilemelisiniz. Ayrıca radyatörde toz birikmiş olabilir.

Radyatörü nasıl temizleyebilirim çıkarıp içini temizlemem mi gerekir 3 ay olmak üzere termal macun sürdüreli ben sıvı soğutucunun takmasını bilmediğim için bir tanıdığıma taktırdım sıvı dökülür vs diye.

Radyatörü nasıl temizleyebilirim çıkarıp içini temizlemem mi gerekir 3 ay olmak üzere termal macun sürdüreli ben sıvı soğutucunun takmasını bilmediğim için bir tanıdığıma taktırdım sıvı dökülür vs diye.

Fan yaprakları arasından gözükür muhtemelen toz birikip birikmediği. Bakabilir misiniz?

Gidip Rampage bir sıvı soğutma almak yerine kaliteli bir kule tipi alın daha iyi. Boştayken normal fakat yük altında fazla şahsen. Radyatörün temizliğini yapın.

Fan yaprakları arasından gözükür muhtemelen toz birikip birikmediği. Bakabilir misiniz?

Radyatörü temiz sıvı soğutucu bu işlemciye fazlasıyla yeterli değil mi biraz araştırdım tek fanlı sıvı soğutucu iş görür diye çok güç tüketen bir işlemci değil diğer üst model işlemcilerle kıyarslarsak.

Gidip Rampage bir sıvı soğutma almak yerine kaliteli bir kule tipi alın daha iyi. Boştayken normal fakat yük altında fazla şahsen. Radyatörün temizliğini yapın.

Bütçem kısıtlıydı vatandan tek fanlı sıvı soğutma iş görür demişlerdi internete pek güvenemedim 2 el sıvı soğutucu satanlara.

Kullandığım kasa bu BitFenix Apollo APL-300-KKGXP-4F 4 Fanlı ATX Oyuncu Kasası Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Geri
Yukarı