İşlemcinin oyunlardaki etkisi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

AnewAge

Hectopat
Yer
Ankara, Turkey
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar ben kuzenimle bir tartışmaya girdim onu sizlerle paylaşmak istiyorum. Kuzenim diyor ki işlemcinin oyunlarda hiçbir etkisi yokmuş... İyi bir ekran kartıyla tüm oyunları oynayabilirmişiz... Böyle core 2 duo ile Shogun 2 , BF 3gibi oyunları 1920x1080 de ekran kartımız müthiş ise çok rahat oynarmışız... Bende bunlara karşı çıkarak en az core 2 quad fln gerektiğini söylüyorum... Ama işlemcinin etkisinin olmadığını savunuyor? Sizce hangimiz haklı? ve Recep Abi sende cevap verirsen bir açıkla şu olayı :) Herkese şimdiden teşekkürler

2 parça arasında uçurumlar kadar fark olursa tabi ki alman gereken performansı alamazsın. Ekran kartının önüne büyük bir sınır getirmiş olursun. Bu yüzden sistemi oluşturan parçalar birbirine yakın performansta olmalıdır.

Celeron işlemci ile GTX 690 kullanmayı düşünmüyorsunuz herhalde :D

Bence sen haklısın. P4'e GTX 680 takarsan hiçbir şeyi oynayamazsın tabi :D

Gerek yok ki ? Hangi insan 2007 yılında çıkmış bir işlemcinin yanına GTX 680 takar ki *

Recep abi'nin de dediği üzere bilgisayarın tek parçası değil, geneli performanslı olmalıdır. Eğer herhangi bir parça yavaşsa hızlıyı frenleyip darboğaz yapacağı için sistemin dengeli olması gerekir.

Sadece bana şunu söyle, kuzenin kaç yaşında? Eyer 9-10 yaşında ise hiç uğraşıp kafanı yorma. Sen ne dersen de o aynı şeyi söylemeye devam edecekdir bu durum insanı sinir eder. ;)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı