İşlemciyi yükseltmek mi SSD almak mı?

Karizarezz

Kilopat
Yer
Afyon
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Yeni toplayacağım sistem de Ryzen 5 1500x işlemci almayı düşünüyorum. Fakat Ryzen 3 1300x alıp kalan para ile de SSD eklemek daha mı mantıklı olur yoksa hiç SSD almadan işlemciyi mi daha üst düzey alıyım? Fikirlerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu konuda önemli nokta şu; ileride ekonomik olarak biraz rahatladığınızda SSD alacak mısınız? Eğer cevabınız evet ise bir süre SSD'siz kullanıp CPU'ya yüklenmek mantıklı olur. Ancak "yok, sonradan sisteme ekleme yapacağımı düşünmüyorum, tekrar para vermeye çekinirim" diyorsanız eğer, işlemciden bi tık kısıp SSD almak daha mantıklı olacaktır çünkü SSD performansı ciddi derecede arttıran bir donanım.

Gerekli noktalara arkadaşlar değinmiş. O yüzden fazla bir şey demeye gerek yok. CPU'dan kısıp SSD'e yüklenmek mantıklı olmaz. Ama tabi "ben ileride değiştiremem" diyorsanız. Bir güzellik yapılabilir.

İşlemciden kısıp SSD kullanmak biraz mantıksızca olur. Sen bence alabileceğin en iyi işlemciyi al sonra para biriktirip yeni SSD alabilirsin.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı