İşlemciyi yükseltmek mi SSD almak mı?

• Anakart:MSI B350M Gaming Pro
  • Bellek: Kingston 8 GB 2400 MHz CL15
  • Ekran Kartı:MSI RX 470 4GB
Sistemim bu olacak. SSD'yi 2-3 ay sonra alabilirim. O yüzden işlemciyi yükseltmek daha mantıklı olacak gibi. Yorumlarınız için teşekkür ederim.

Eğer sıfırdan topluyorsan anakartı Gigabyte alman daha mantıklı. MSI RX470 alacaksan bu fiyattan alınmaz. Ha ucuza bulmuşsun o ayrı bir mesele fakat dediğim gibi şu anki fiyatlardan alınmaz. Zaten RX470 üretimi de durdu.

Anakart konusunda MSİ çok beğeniyorum yazılımsal ve donanımsal olarak sağladıkları özellikler çok iyi geliyor, herkes Gigabyte almamı söylüyor ama niyese vazgeçemiyorum MSİ'dan :). Bu arada gerçekten üretimi durdu mu RX470'in? 1050 Tİ ilk hedefimdi fakat baktığım benchmarklar da RX470 fark atmıştı 1050Tİ'ya.

Durdu çünkü artık 570 var. Ama o da mining yüzünden yok. Varsa da aşırı pahalı.
Ayrıca MSI'dan vazgeçin. Paranızı boşa harcamayın.
Ayrıca sisteminiz ne olursa olsun mutlaka en az 120 GB SSD olsun.

Yeni toplayacağım sistem de Ryzen 5 1500x işlemci almayı düşünüyorum. Fakat Ryzen 3 1300x alıp kalan para ile de SSD eklemek daha mı mantıklı olur yoksa hiç SSD almadan işlemciyi mi daha üst düzey alıyım? Fikirlerinizi bekliyorum.
işlemciyi yükseltin. diğer ihtiyaçlar sonradan da eklenir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı