İşletim sistemi değiştirmemin bilgisayara bir faydası var mı?

usuratonkachi

Decapat
Daha fazla  
Ben yakın zamanda Windows 10'dan Windows 8'e geçtim bunun benim bilgisayyarıma bir faydası veya bir zararı var mı? Sanırım bilgisayarımın sistem özellikleri düşük olduğu için Windows 10'dan 8'e geçiş yapınca bilgisayarım bir nebze olsun rahatladı nefes aldı sanki Windows 8'de daha rahatladı sistemim yoksa alakası yok mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
İşletim sisteminin tabii ki yararı ya da zararı var. Mesela benim PC çok eski Pentium Dual Core E6500- 4gm RAM - NVIDIA GT730 var. Windows 10 kullanıyordum uzun süredir. Artık bilgisayarımı iyice yavaşlatmıştı. Çünkü arkada bir sürü şey çalışıyor. 2 GB RAM'ı boştayken kullanıyordu. Windows gezginini bile açması 30 saniye sürüyordu. Her şey yavaştı yani. W7 geçecektim. Bir W8 deneyeyim dedim. Ve mükemmel. W8 kesinlikle çok hafif. Sistemi yormuyor. Kısmen de Windows 10'a benziyor. Başlat kısmı değişik ama çok da ahım şahım bir farkı yok. Bir çok insan laf etse de.

Eski sistemi olan arkadaşlara önerim W 8.1 kullansınlar. W7'den bile rahat. Çünkü temelinde telefonlar- tabletler için geliştirildi diye biliyorum.

Ben yakın zamanda Windows 10'dan Windows 8'e geçtim bunun benim bilgisayarıma bir faydası veya bir zararı var mı? Sanırım bilgisayarımın sistem özellikleri düşük olduğu için Windows 10'dan 8'e geçiş yapınca bilgisayarım bir nebze olsun rahatladı nefes aldı sanki Windows 8'de daha rahatladı sistemim yoksa alakası yok mu?

Windows 10 SSD ve 8 GB RAM bellek olmadan çok iyi performans vermiyor. Zararı yok tabii ki. Hatta rahatladıysa faydası olmuş. :)

Yararı ve zararı var arkada az uygulama çalıştıran ve işlemciyi yormayan bir işletim sistemi seçilmeli ki bilgisayar hızlı çalışsın bende 8.1 kullanıyorum iyi bir seçim.

Dual Boot ile hem Windows 10 hem Arch Linux kullanıyorum. Windows 10'u artık oyunlar dışında asla kullanmam. Arch çok daha hızlı ve güzel. Bence işletim sisteminizi de güzel seçmelisiniz. Ben ayrılmayacağım gibi Arch'tan. Yine Windows 8 de bilgisayarınıza faydalı olacaktır diye düşünüyorum. Daha doğrusu size. Çünkü daha hafif Windows 8, hızınızı olumlu etkileyecektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı