ReactOS Alternatifi Bir İşletim Sistemi Var Mı?

ReactOS'a birebir alternatif olabilecek Linux, Android ve Apple ürünleri dışında bir işletim sistemi var mı? Windows uygulamalarını çalıştırabilen bir işletim sistemi arıyorum.

Ayrıca ReactOS'ta Windows gibi gizlilik düşmanı mı?

ReactOS'a en son .NET Framework kurulamıyordu, durup dururken gelen mavi ekran hataları da başka bir problemi. ReactOS gördüğüm en kötü işletim sistemi. Saydıklarınız dışında Windows uygulamalarını çalıştırabilen başka bir işletim sistemi yok. Ama BSD çekirdeği tabanlı işletim sistemleri de var. Yani saydıklarınız piyasadaki tek seçenek değil.
Hackintosh'a bakmanızı tavsiye ederim.
Hackintosh Apple ürünü sayılır.
...Apple ürünleri dışında...

ReactOS'a en son .NET Framework kurulamıyordu, durup dururken gelen mavi ekran hataları da başka bir problemi. ReactOS gördüğüm en kötü işletim sistemi. Saydıklarınız dışında Windows uygulamalarını çalıştırabilen başka bir işletim sistemi yok. Ama BSD çekirdeği tabanlı işletim sistemleri de var. Yani saydıklarınız piyasadaki tek seçenek değil.

Hackintosh Apple ürünü sayılır.

Dikkatimden kaçmış uyarmanız iyi oldu.

BSD'lere. .exe dosyaları kurulamıyor değil mi yani ReactOS'a alternatif bile değil?

ReactOS'un gizlilik politikası nasıl, Windows gibi gizliliğe önem vermiyor mu?
Küçük bir araştırma yaptım ve BSD için Wine varmış yani Windows uygulamalarını bir şekilde BSD'de çalıştırırsınız.

ReactOS'in gizlilik politikası hakkında bir bilgim yok.

Wine bazı önemli ve işlevsel Windows programlarını açamıyor.
O zaman gidin Windows kullanın. Gizlilik konusundaki herhangi bir endişeniz varsa Windows'un belirli özelliklerini devre dışı bırakabilirsiniz kurulum esnasında.

Ayrıca bu kadar gizlilik takıntınız varsa DuckDuckGo ve ProtonMail de kullanıyorsunuzdur herhalde?

O zaman gidin Windows kullanın. Gizlilik konusundaki herhangi bir endişeniz varsa Windows'un belirli özelliklerini devre dışı bırakabilirsiniz kurulum esnasında.

Ayrıca bu kadar gizlilik takıntınız varsa DuckDuckGo ve ProtonMail de kullanıyorsunuzdur herhalde?

Windows'tan asla başka bir işletim sistemine kalıcı olarak geçmem oyun için en ideal işletim sistemidir. Sanırım beni yanlışlıkla anlıntıladın çünkü ben gizlilik takıntısı olan biri değilim ve böyle bir şey demedim.

Son düzenleme:
Reactos'a birebir alternatif olabilecek Linux, Android ve Apple ürünleri dışında bir işletim sistemi var mı? Windows uygulamalarını çalıştırabilen bir işletim sistemi arıyorum.

Ayrıca Reactos'ta Windows gibi gizlilik düşmanı mı?

ReactOS özgür yazılımdır. Kesinlikle Microsoft gibi gizlilik düşmanı değil. Ancak daha çok yolu var. Eğer ReactOS´u kullanmak istemiyorsanız herhangi bir GNU/Linux dağıtımı altında Wine´ı kullanarak Windows programlarını çalıştırmayı deneyebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı