İşletim Sistemi Seçme Menüsü Gelmiyor

kasilis01

Hectopat
Merhabalar hocam. Benim bilgisayarımda C ve D adında 2 sürücüm vardı. D'yi 2ye parçalayıp 20 GB'lık parçasına Linux kurdum. Daha sonra bilgisayarıma garip bir virüs bulaştığı için C'yi formatladım. Formattan sonra bazı sürücüler düzgün çalışmadığı için daha önce bilgisayarımın servisten geldiği zaman Acronis True Image Home programı ile aldığım imajını yükledim. İyi güzel Windows çalışıyor sıkıntı yok şimdilik. Fakat daha önce bilgisayar açılırken işletim sistemi seçmemi sağlayan mor ekran artık gelmiyor.

Ubuntu'yu flash bellek ile çalıştırdığımda Ubuntu'nun hiçbir dosyasında eksik olmadığını, aynen orada durduğunu görüyorum. Ubuntuyu bilgisayara tekrar kurmayı denedim, o mor ekran yine gelmedi. Ubuntu'yu tekrar çalışır hale nasıl getirebiliriz ? Teşekkürler.

Not: Acronis ile aldığım yedekleme C ve System Reserved sürücülerini içeriyordu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı