C# İşletim sistemime UWP araçlarını ve bazı windows kütüphanelerini nasıl eklerim?

Spla.shy

Picopat
Daha fazla  
C# temelli bir işletim sistemi yapmaya başladım. Ama grafik sürücüleri oluşturmak bana göre değil. Windows üzerinde çalışan hali hazırda var olan kütüphaneler ve grafik sürücüleri var. Bunları entegre etmem için UWP kütüphanelerini ve gerekli dosyalarını eklemem lazım diye düşündüm. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim?

C# temelli bir işletim sistemi yapmaya başladım. Ama grafik sürücüleri oluşturmak bana göre değil. Windows üzerinde çalışan hali hazırda var olan kütüphaneler ve grafik sürücüleri var. Bunları entegre etmem için UWP kütüphanelerini ve gerekli dosyalarını eklemem lazım diye düşündüm. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim?
İşletim sistemini nasıl C# ile yapabiliyorsunuz orasını anlamadım.

İşletim sistemi API'si kullanan işletim sistemi :D

O API'nin düzgün çalışması için direkt Windows'un bütün DLL'lerini işletim sistemine kopyalaman lazım ki senin işletim sistemin olmaktan çıkıyor öyle.

Ama UWP tabanlı "Windows" programı yapabilirsin.

İşletim sistemi API'si kullanan işletim sistemi :D

O API'nin düzgün çalışması için direkt Windows'un bütün DLL'lerini işletim sistemine kopyalaman lazım ki senin işletim sistemin olmaktan çıkıyor öyle.

Ama UWP tabanlı "Windows" programı yapabilirsin.
Yani tüm hepsini kullanmak zorunda mı? Eğer grafik sürücülerini alamıyorsam, her bir sisteme göre grafik sürücüsü tasarlamam mı lazım? baska bir yöntemi yok mu?

Yazmasına gerek yok, GRUB kullanabilir. Ama her halûkarda EFI kodlamayı öğrenmesi lazım ki EFI programlama C ile yapılıyor :)

C# ile ne işletim sistemi ya, resmen Java ile OS mi yapılır.
biraz baktım dediği eklentiye. Hiç Efi vs kodlatmadan basit şeyler yapmasına olanak tanıyor gibi. Tabi böyle ne öğrenebilir, ne zevk alabilir bilemem.

Bootloader vs yazdınız mı? Boot ediyor mu şu anda?
Hayır ben yazmadım. Hazır bir kaç kitaplıkla geliyor ve siz kernel'den itibaren yazmaya başlıyorsunuz. Bootloader kendisi yazmış oluyor. Ama test aşamasında kullanabilmek için VMware lazım. Ve bazı nuget paketleri yollarında hata çıkınca derlemiyor, manuel olarak yapmanız gerekiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı