İspanyolca öğrendikten sonra Fransızca öğrenmek kolay mı?

jestor

Hectopat
Yer
İzmir / Türkiye
Daha fazla  
İki dil de birbirine benziyor, birini öğrendikten sonra diğerini öğrenmek kolaymış, peki cidden öyle mi kafa karıştırıcı geldi bana çok benziyorlar ya birini öğrendiğimde diğerini öğrenirken bir diğerini unutursam? Karıştırırsam?

İki dil de birbirine benziyor, birini öğrendikten sonra diğerini öğrenmek kolaymış, peki cidden öyle mi kafa karıştırıcı geldi bana çok benziyorlar ya birini öğrendiğimde diğerini öğrenirken bir diğerini unutursam? Karıştırırsam?
Aynı dil ailesinin aynı dil gurubunda bulunan diller oldukları için kolaydır diye düşünüyorum, ne seviyede bildiğine bağlı. Türkçe konuşan birisinin Kazakça öğrenmesini buna örnek verebiliriz.

Çok zor gelmez o zaman.

Zor gelip gelmesini sormadım karıştırılıp karıştırılmayacağını sordum, iki dili aynı anda öğrenmek başlı başına bir hata zaten fakat bu iki çok benzer dili önce İspanyolca öğrensem sonra Fransızca öğrensem karıştırmaya başlar mıyım acaba, aynı yazılan anlamları farklı kelimeler var cidden sinir durum.

İspanyolca bilmiyorum fakat Almanca biliyorum ve şimdi Fransızca öğreniyorum. Artikeller konusunda kolaylığı oluyor. (İspanyolcada da artikel var diye biliyorum) Onun haricinde pek bir kolaylığı olmadı aksine zorlaştı aksan yaparken bazen Almanca gibi söyleyebiliyorum. Alışmak gerekiyor. Yani karışabiliyorlar.

Zor gelip gelmesini sormadım karıştırılıp karıştırılmayacağını sordum, iki dili aynı anda öğrenmek başlı başına bir hata zaten fakat bu iki çok benzer dili önce İspanyolca öğrensem sonra Fransızca öğrensem karıştırmaya başlar mıyım acaba, aynı yazılan anlamları farklı kelimeler var cidden sinir durum.
Aksan farkı olduğu için sorun çıkmaz. Çok büyük aksan farkı var bu arada.

Tamam da farklı aksanlı aynı yazılan aynı anlamlı kelimeler var bunların aksanını karıştırmaz mıyız?
Net bir şey söyleyemem ama ses farkından dolayı hangi dili konuştuğunu anlarlar. Aksan farkından kastım bu:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı