İsrail masum ayağına mı oynuyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Dostum inan, bu cümleyi kurdun ve çok havalısın.
Kesinlikle aramızda sırtıyorsun. Devlet yönetmen lazım.
Ama ne yazık ki bu cümleyi burada ki 50 kişi dışında kimse bilmeyecek.
Ne demişler?

tarih tekerrürden ibarettir.
Tamam
Siz her tarih konusunda boş yapıyorsunuz hocam. Sizin yüzünüzden konular kapatılıyor, lütfen boş yapmayın.

Hangi tarih konusu kapanmış benim yüzümden ilk defa başkasının konusuna yorum yaptım diğer konu benim konumdu? ne boş insanlarsınız cidden.

Valla iki tarafta birbirinden beter. Filistin yalan haberleri medyaya sunarak kendilerini acındırıp haklı durumuna düşürüyorlar ama halbuki teröristlerin babası kendileri, çocukları makyajla falan öldü diye gösterip dünyaya sunuyorlar, savaş çıksa önce çocukları önden salarlar bakın çocukları öldürüyorlar ühühühü diye ağlarlar. İsrail in hava savunma sistemi iyi olmasaydı asıl soykırımı o zaman görürdünüz, adamlar nükleer santral bombalıyor valla başımıza iş açacaklar yakında.

Valla iki tarafta birbirinden beter. Filistin yalan haberleri medyaya sunarak kendilerini acındırıp haklı durumuna düşürüyorlar ama halbuki teröristlerin babası kendileri, çocukları makyajla falan öldü diye gösterip dünyaya sunuyorlar, savaş çıksa önce çocukları önden salarlar bakın çocukları öldürüyorlar ühühühü diye ağlarlar. İsrail in hava savunma sistemi iyi olmasaydı asıl soykırımı o zaman görürdünüz, adamlar nükleer santral bombalıyor valla başımıza iş açacaklar yakında.
Aynısını filistinde yapıyor sivil halkı kalkan olarak kullanıyor halkı düşünmeden saldırıyor bence

İsrail'in böyle saldırı yapmasını doğru bulmuyorum, insanlık suçudur ve cezasını da çekmelilerdir ama Filistin devlet başkanının da Doğu Türkistan'da Çin'in uyguladığı politikaları desteklememiş miydi?
Filistin'in Hamas ile sivil yerleşim bölgelerine yüzlerce roketle yaptığı insanlık suçu değil yani? Savunma sistemleri olmasa bugün binlerce İsrailli sivilin ölüm haberini ve sonrasında da İsrail'in tüm orduyla verdiği süpürme karşılığını okuyor olurdun.

Bir taraf bölgedeki tek hakim güç olma motivasyonuna sahip İsrail, diğeri ise terör örgütünden medet uman ve düzgün bir devlet teşkilatına sahip olmayan Filistin. 2 taraf da haklı değil.

Demir kubbe sistemi bir arkadaşın deyişi ile S400'lerin yanından bile geçemez. İsterseniz kendisi ile tartışın. @emircanunlts
Arkadaş haklı. Demir Kubbe sistemi, Hamas'ın attığı soba borusundan yapılma füzelere karşı bile %90 koruma sağlarken, S-400 veyahut buna benzer savunma sistemleriyle karşılaştırmak çok saçma olur.

Demir Kubbe, S-400'ün yanında çerez kalır.

S-400'ü, Iron Dome sistemi gibi kullanıp da ekonomik olarak çökmeyecek ülke sayısı 5'i geçmez. İki sistemin de amacı farklı, kalibreleri farklı.
Kullanım amaçları için ikisi de farklı şeyler zaten hocam. Sadece karşılaştırmanın saçma olduğunu söyledim. Onun dışında, Demir Kubbe; belirli bir alanı savunmak için mantıklı. Zaten İsrail, İstanbul gibi bir yer. Oraya gidipte S-400 koyacak hali yok.

Filistin'in Hamas ile sivil yerleşim bölgelerine yüzlerce roketle yaptığı insanlık suçu değil yani? Savunma sistemleri olmasa bugün binlerce İsrailli sivilin ölüm haberini ve sonrasında da İsrail'in tüm orduyla verdiği süpürme karşılığını okuyor olurdun.

Bir taraf bölgedeki tek hakim güç olma motivasyonuna sahip İsrail, diğeri ise terör örgütünden medet uman ve düzgün bir devlet teşkilatına sahip olmayan Filistin. 2 taraf da haklı değil.
İsrail saldırı yapmadan Hamas saldırı yapıp sivilleri öldürürse dediğinde haklısın onlarda insanlık suçu işlemiş olurlar. Diyelim ki İsrail bize saldırdı biz de karşılık verdik. Bu karşılığın neticesinde sivillerde zarar gördü ama ilk saldırı yapan İsrail ve biz karşılık verdik burada kim haklı olur?

Aynısını filistinde yapıyor sivil halkı kalkan olarak kullanıyor halkı düşünmeden saldırıyor bence
Zaten sadece filistin yapıyor bunu, İsrail in kendini kanıtlama gibi bir çabası yok bilen biliyor zaten, bu adamlar medeni insanlar bakma bizim medyamız sadece İsrail i kötülemek için çalışıyor, İsrail in üzerine yağan füzeleri kimse konuşmuyor. Şehir üstüne 1000'den fazla başıboş füze gönderiyorlar ama nedense hiç bir medya kanalımız bu durumu paylaşmayıp hep İsrail i kötülüyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı