Yardım ayağına insanların sömürülmesi

Harleen

Kilopat
Daha fazla  
Az önce kapımıza orta yaşlı bir kadın geldi. Direkt konuya gireceğim. Kanser hastaları için yardım topluyorlarmış. Bunun neticesinde gazete satıyorlar. Bende almak istedim açıkçası. Kaç TL diye sordum gönlünüzden ne koparsa dedi. Bende iyi niyetli bir şekilde gittim 5 TL'yi verdim. Uzattım parayı kadın direkt arkasına bakmadan gitti. Bende seslendim hani gazete falan vs. diye. Kadın dönüp 5 TL'ye gazete mi olur? Dedi. Kadına ağzının payını verip yolladım. Kim bilir kaç tane yaş amcayı, anneyi bu şekilde dolandırdılar. Arkadaşlar lütfen dikkat edin böyle kişilere. Şüphelendiğiniz bir durum olduğunda polisi aramaya çekinmeyin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yerde oturup bacaklarını siyah elbisesinin altına gizleyip uzuvlarını kaybetmiş numarası yapıp günün sonunda koşarak evine giden dilenciler aklıma geldi konuyu okuyunca.

Hocam ne olacak yaşlı başlı kadın 5 TL vermişsin alt tarafı.

Bir de bunun için konu açmaya gerek yoktu, iyi sosyaller.
Kanser hastaları için veya değil para karşılığında gazete vereceğine dair hizmet sunuyor, parayı aldıktan sonra karşılığında vermesi gereken hizmeti vermiyor. Bu dolandırıcılıktır. Bunun 5 lirası 5 kuruşu olmaz kartopu etkisi diye bir şey var.

Şehirlerarası otobüste dua kitabı "hediye" edip "bağış" yapmayanlardan kitabı geri toplayanlar aklıma geldi benim de. Hiç muhatap olmamak en iyisi.

Yeni konular

Geri
Yukarı