İsrail roketleri ile yıkılan binalar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Her Ramazan ayında bunlar yaşanıyordu zaten ama olaylar için bu denli büyümemişti. Gazze hayalet şehir şu an.
Ben hala büyük bir olay göremiyorum Filistin açısından yeterli değil yani. Belki bizim medya açısından pek iyi yansımıyordur ama gördüğüm bu.

İsrail'den ne farkın var ki senin? Masum sivilleri öldürmeyi nasıl savunabiliyorsun?
Masum sivillerden bahsetmiyorum. Hitler zamanında işi bitirseydi bugün israil olmayacaktı. Sana israil askerinin yaptığı iğrenç işkenceleri atayım istersen. O zaman sen de isteyeceksin İsrail'in yok olmasını. İsrail canidir, vicdandızdır, bebek katilidir, terör devletidir.

Olaya Yahudilerin açısından bakmıyorsunuz. İngiliz himayesindeki küçük bir toprağı Yahudilere verdi. Küçük toprağı almak için terör eylemleri başlatan ilk cephe Filistin. Bunu da sadece rahat yaşamak için yaptıklarına inanmıyorsun herhalde. Yahudiler izin verseydi şu anda bir Yahudi ile konuşamıyor olurduk muhtemelen.
İngilizler o toprağı hem Yahudilere hem de Araplara verdi, olaylar karışınca da tüydü.

İsrail askerinin çocuğua nasıl işkence ettiklerini izle istersen. O zaman eminim sen de benim gibi dersin.

Bak anlamıyorsun savaş demek daha çok kan daha çok savaş demek. Ama şunu unutma gün gelecek o İsrail askerleri yöneticileri cezasını çekecek. Soykırım asla yapılmayacak.
Bak mesela karabağ savaşı ihalar istese gidip köyleri şehirleri bombalardı. Neden yapmadık? Bilmiyor muyduk Rusya gibi İdlibi tamamen yıkmayı.

1621087277891.jpeg

Savaşın hiçbir zaman doğru olduğunu savunmam ancak ortada haklı haksız davası olmamalı, Filistin yaşasın deyip İsrail ölsün demek. İsrail'in şu anki ideolojisinden farklı bir hareket değil.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı