İsrail roketleri ile yıkılan binalar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Biz kimse zulum etmeyiz ve desteklemeyiz! Emin ol o hitler sağ olsaydı gelip seni de katledecekti. O zaman böyle konuşabilecek miydin acaba?
Onun derdi yahudilerleydi. Sana bir video atayım israil askerinin çocuğua nasıl işkence ettiklerini izle istersen. O zaman eminim sen de benim gibi dersin. Hitler soylarını kurutsa bugün israil gibi bir bela olmayacaktı. Hitlerin zulmünü de desteklemiyorum ama yakmaya başlamışken bari bitirseymiş işi.

Şahsen anlamıyorum niye tam olarak isyan etmiyorlar? Ölümüne kadar savaşsınlar çünkü artık geri çekilecek yerleri yok.
130 tane roket attılar, hiçbir işe yaramadı. Bırak 3-5 sivil isyancıyı, Arap orduları girse yine İsrail'i yenemezler.

İsyan falan kalmadı artık, savaş var.
Yıllardır aynı durum var çok farklı bir durum yok bence. İsrail sadece yavaş yavaş yok ediyor. Filistin ise ufak isyanlarla izliyor benim gördüğüm bu. Bu gidişle 50 yıla yok olurlar.

Yahudileri kırıma uğratırken keşke alayı yansaydı vs. deyip de. Adamlar 1500 km sürülmüş ve çölde yaşamaya çalışırken. Kendilerine vaat edilen toprakları Almaya çalışan Koca bir Arap ordusu gördüklerinde buyrun girin demeyeceklerdi herhalde.

Ne koca Arap ordusu? En azından şurayı oku ya...

Evet Filistin İngiliz himayesindeydi, eğer himayesinde olduğun bir devlet senin topraklarını alıp başka devlete hatta olmayan bir devlete vermek isterse isyan başlatırsın, hala bilgisiz bilgisiz konuşuyorsun.

Olaya Yahudilerin açısından bakmıyorsunuz. İngiliz himayesindeki küçük bir toprağı Yahudilere verdi. Küçük toprağı almak için terör eylemleri başlatan ilk cephe Filistin. Bunu da sadece rahat yaşamak için yaptıklarına inanmıyorsun herhalde. Yahudiler izin verseydi şu anda bir Yahudi ile konuşamıyor olurduk muhtemelen.

Hocam, bu olaylar yeni olan şeyler değil ki, daha evvel de böyle olaylar oluyordu, şimdi mi akıllarına geldi insanların, Kudüs'ü, İsrail'den korumak.
Bu olaylar en az 40-45 yıldır var, zülüm hep vardı.
İnsanlar, sadece yeni ayaklandı, yeter artık dedi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı