ISS ne gibi sorunlarda destek veriyor?

|-Hakan-|

Hectopat
Son 2-3 haftadır SNR margin değerim yüksek bir düzeyde düştü. Evin içindeki kablolar yenilendi ama nafile evdeki altyapı kutusundan olduğunu düşünüyorum. Ama yanlış bir şey yaparım diye korkuyorum. Mevcut olarak TurkNet sağlayıcısını kullanmaktayım. Bu konuda bir destek ekibi çağırabilir miyim?
Şu anki değerler;

resim_2021-03-14_171017.png

Bundan önce altyapımla alakalı açtığım konu (eski değerlerim mevcut);

Son 2-3 haftadır SNR margin değerim yüksek bir düzeyde düştü. Evin içindeki kablolar yenilendi ama nafile evdeki altyapı kutusundan olduğunu düşünüyorum. Ama yanlış bir şey yaparım diye korkuyorum. Mevcut olarak TurkNet sağlayıcısını kullanmaktayım. Bu konuda bir destek ekibi çağırabilir miyim?
Şu anki değerler;

Eki Görüntüle 921850

Bundan önce altyapımla alakalı açtığım konu (eski değerlerim mevcut);

İç tesisat ile ilgili değil genel altyapı ile ilgili bir sorun var. Türk Telekom müdahale edene kadar bekleyeceksiniz mecbur. Türknet'e arıza kaydı bırakmanız gerekiyor. Türk Telekom ile iletişime geçtiğiniz zaman servis sağlayıcınız ile görüşün diyecek.
İkinci bir ihtimal saha dolabını değiştirmiş olabilirler. Büyük bir ihtimal taşıdıkları saha dolabı ile arandaki mesafe arttığı için internetin bu durumlara gelmiş olabilir.

İç tesisat ile ilgili değil genel altyapı ile ilgili bir sorun var. Türk Telekom müdahale edene kadar bekleyeceksiniz mecbur. TurkNet'e arıza kaydı bırakmanız gerekiyor. Türk Telekom ile iletişime geçtiğiniz zaman servis sağlayıcınız ile görüşün diyecek.
İkinci bir ihtimal saha dolabını değiştirmiş olabilirler. Büyük bir ihtimal taşıdıkları saha dolabı ile arandaki mesafe arttığı için internetin bu durumlara gelmiş olabilir.

2.ihtimalin olması düşük bence şimdi yeni öğrendim babam evin içerisindeki kutuyla biraz oynamış bu yüzden internet hızım düşmüş. Ama SNR margin değerleri 8-12 arasında(download)dolaşıyordu

2.ihtimalin olması düşük bence şimdi yeni öğrendim babam evin içerisindeki kutuyla biraz oynamış bu yüzden internet hızım düşmüş. Ama SNR margin değerleri 8-12 arasında(download)dolaşıyordu

Elektrikçi çağırıp tesisatı kontrol ettirin ama bu kadar fazla düşmesinin ankastre kutusu ile alakası olmadığını düşünüyorum. SNR 20'den 5'e düşmüş.

Yeni konular

Geri
Yukarı