ISS önerisi

Candenizz

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar Sinop'ta yaşıyorum evime internet bağlatmayı düşünüyorum hangisini önerirsiniz?
TürkNet'in sitesinden altyapı sorguladığımda 35Mbps download 4 Mbps upload önerildiği yazıyor.
Fakat TürkNet'in aktif altyapısı yok burada.
Komşumda Türk Telekom var. Xdsl istatistiklerine baktığımda Max: 24Mbps download 1 Mbps upload yazıyor.
Hangi ISS'ye başvurmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Türk Telekom altyapısı bulunuyorsa, Millenicom kullanın, aynı altyapılar zaten, şuanlık 35 Mbps download 4.20 Mbps upload olan paketi kullanıyorum, yakın zamanda 100 Mbps'lik pakete geçiş yapmayı düşünüyorum.

Kendi kişisel tecrübeme göre fiyatlandırma ve performans olarak: Vodafone = Kablonet > Netspeed > Superonline. Diğer internet sağlayıcılarını kullanmadığım için pek yorum yapamayacağım. Ayriyetten bulunduğunuz ildeki ISS yorumlarını okuyup ona göre tercih yapabilirsiniz.

Bu adresten kontrol edin. Eğer VDSL varsa NetSpeed tavsiye ederim. 1.5 yıldır NetSpeed kullanıyorum. Öncesinde 1.5 yıl TurkNet kullandım ama sorunlarda muhatap bulamamaktan ve sorun çözüldü diyerek sorunumu çözmemelerinden bıktığım için NetSpeed'e geçtim. Herkese de tavsiye ediyorum. Müşteri hizmetleri politikaları çok iyi. Eskiden 9-23 saatlerinde aktiflerdi fakat şu an 7/24 müşteri hizmetlerine ulaşabiliyorsunuz. 63 liraya 200GB SMART paket kullanıyorum. 35 Mbit download, 3 Mbit upload var. 200GB sonrasında her GB için 50 kuruş ekleniyor. 76 liraya geldikten sonra hiçbir fiyat artışı olmuyor. Zaten 76 liraya SMART paketin normal hali var. Eğer 200'ü geçmezsem neden fazla vereyim mantığıyla o pakete geçmedim.

Vodafone ve Superonline fiber konusunda anlaşmaya gitti. Superonline altyapı olan yerden Vodafone internet de alabilirsiniz. Arkadaşım 100 liraya 100 Mbit download, 5 Mbit upload alıyor Vodafone ile.

Bu adresten kontrol edin. Eğer VDSL varsa NetSpeed tavsiye ederim. 1.5 yıldır NetSpeed kullanıyorum. Öncesinde 1.5 yıl TurkNet kullandım ama sorunlarda muhatap bulamamaktan ve sorun çözüldü diyerek sorunumu çözmemelerinden bıktığım için NetSpeed'e geçtim. Herkese de tavsiye ediyorum. Müşteri hizmetleri politikaları çok iyi. Eskiden 9-23 saatlerinde aktiflerdi fakat şu an 7/24 müşteri hizmetlerine ulaşabiliyorsunuz. 63 liraya 200GB SMART paket kullanıyorum. 35 Mbit download, 3 Mbit upload var. 200GB sonrasında her GB için 50 kuruş ekleniyor. 76 liraya geldikten sonra hiçbir fiyat artışı olmuyor. Zaten 76 liraya SMART paketin normal hali var. Eğer 200'ü geçmezsem neden fazla vereyim mantığıyla o pakete geçmedim.

Vodafone ve Superonline fiber konusunda anlaşmaya gitti. Superonline altyapı olan yerden Vodafone internet de alabilirsiniz. Arkadaşım 100 liraya 100 Mbit download, 5 Mbit upload alıyor Vodafone ile.
Adresten kontrol ettim.
Altyapı Durumu : Var
Altyapı Türü : Vdsl 2 İnternet
Port Durumu : Var
Hız Bilgisi : 70 Mbps'ye kadar internet
Yazıyor ama türnetten baktığımda 35 Mbps'ye kadar yazıyordu komşumun türktelekom modem arayüzünden hat bilgisine baktığımda max download 24 mbps yazıyor. Anlamadım ben bu işi.
Türk Telekom altyapısı bulunuyorsa, Millenicom kullanın, aynı altyapılar zaten, şuanlık 35 Mbps download 4.20 Mbps upload olan paketi kullanıyorum, yakın zamanda 100 Mbps'lik pakete geçiş yapmayı düşünüyorum.
Ama Türktelekom hattının aldığı max hız şuan 24 mbps gözüküyor millenicom sitesindeki altyapıyı sorguladığımda 70 Mbps yazıyor.
Güncel

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı