ISS tavsiyesi

Yalçın KOCA

Hectopat
Ordu'da öğrenciyim, Twitch'de yayın yapmaktayım. Malum virüs durumlarından dolayı Çorum'a dönmek zorunda kaldım. 10 ay kadar oluyor Turkcell Superbox kullanmaktayım. 2 aylık bir taahhüt sürem kaldı fakat bu illet şeyi şehir değiştirdikten sonra kullanamıyorum. Tam çekiyor fakat indirme ve yükleme hızlarım 0.30 Mbps hızı geçmiyor, haliyle Google'a bile giremiyorum. Bulunduğum bölgede 50 Mbps hıza kadar VDSL altyapısı bulunmakta olduğunu öğrendim ve onlardan birine geçmeye karar verdim. TürkNet 50 Mbps download için 4 Mbps upload sağlıyor, Turkcell ise muamma. 3 farklı müşteri temsilcisi ile görüştüm biri 2 Mbps upload, biri 3 Mbps upload, diğeri ise 5 Mbps upload alabilirsin en fazla dedi. Turkcell'den bu paketi kullanan var mı acaba? Yayın için kullandığımda Superbox'da 4500 bitrate yayın anında sabit 100 ping almaktayım, VDSL altyapıda ne gibi durumlarla karşılaşabilirim?

TürkNet iyidir hocam tavsiye ederim.
Kuruluma biraz gec geliyorlar ama en azindan senin gibi yayincilarin isteklerini ve detayli problemlerini cozebilecek teknik ekibi var.
Millenicom asla onermiyorum.

Bulunduğunuz bölge baz istasyonuna uzaksa Superbox kullanımı sorun yaratır.
Altyapıları hemen hemen hepsinin aynı. 50 Mbps'ye "kadar" hız veriliyor fakat oradaki aldatmacaya kanmayın. 3 mbps hızda 50'ye yakın 40'da 50'ye yakın. Komşularınızın hızını öğrenip ona göre karar verin.

TürkNet iyidir hocam tavsiye ederim.
Kuruluma biraz gec geliyorlar ama en azindan senin gibi yayincilarin isteklerini ve detayli problemlerini cozebilecek teknik ekibi var.
Millenicom asla onermiyorum.

Şu an tam Milennicom'a bakıyordum ama en yüksek hızı o veriyor gibi görünüyor. Neden önermiyorsunuz?

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    8,9 KB · Görüntüleme: 25
TurkNet almayın. Muhatap yok. Sorun için destek kaydı açıyorsunuz arıza yoktur diyerek kapatıyorlar. Arasan arayamazsın yazsan yazamazsın. NetSpeed'e geçtim kafam rahat. Müşteri odaklı bir firma. Para odaklı değiller.

Firma ile görüşün. Ben teknik destekten kayıt açmıştım. Eskiden 4 Mbit upload vardı, iptal mi edildi o paketler dedim. Müşteri hizmetleri ile görüşün diye dönüş yapmışlar. Belki müşteri hizmetleri sonradan upload hızını yükseltebiliyordur.

Firma ile görüşün. Ben teknik destekten kayıt açmıştım. Eskiden 4 Mbit upload vardı, iptal mi edildi o paketler dedim. Müşteri hizmetleri ile görüşün diye dönüş yapmışlar. Belki müşteri hizmetleri sonradan upload hızını yükseltebiliyordur.

Mesai saatleri içerisinde aramaları için talep bıraktım. Görüşmeden sonra bu konuya da açıklık getirmiş oluruz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı