ISS'nin verdiği modem başka bir ISS'de kullanılabilir mi?

emin.0016

Hectopat
Daha fazla  
Elimizde bir modem var fakat Huawei modeli. Modem kullanıcı adı ve şifresi bile Vodafone diye yazıyor arkasında. VDSL. Bugün GIBIRNet aboneliği başlattık ve modem lazım yeni bir modeme para vermek istemiyoruz. Bu modemi GIBIRNet de kullanabilir miyiz? Çevremden birkaç kişi o modem sadece Vodafone internetinde çalışır bizdeki de öyle yeni modem almak zorundasın diyor. Eğer öyleyse bunu düzeltebilir miyim? Yoksa yeni bir modem mi almak zorundayım?

Dosya Ekleri

• Screenshot_2023-09-27-17-12-24-622_com.miui.gallery-edit.jpg
    Screenshot_2023-09-27-17-12-24-622_com.miui.gallery-edit.jpg
    181,2 KB · Görüntüleme: 16
  • Screenshot_2023-09-27-17-12-14-492_com.miui.gallery-edit.jpg
    Screenshot_2023-09-27-17-12-14-492_com.miui.gallery-edit.jpg
    212,4 KB · Görüntüleme: 14
  • IMG_20230927_171037.jpg
    IMG_20230927_171037.jpg
    129,3 KB · Görüntüleme: 17
Elimizde bir modem var fakat Huawei modeli. Modem kullanıcı adı ve şifresi bile Vodafone diye yazıyor arkasında. VDSL. Bugün GIBIRNet aboneliği başlattık ve modem lazım yeni bir modeme para vermek istemiyoruz. Bu modemi GIBIRNet de kullanabilir miyiz? Çevremden birkaç kişi o modem sadece Vodafone internetinde çalışır bizdeki de öyle yeni modem almak zorundasın diyor. Eğer öyleyse bunu düzeltebilir miyim? Yoksa yeni bir modem mi almak zorundayım?
Merhaba. Eğer PPPoE ayarları değiştirilebiliyorsa kullanabilirsiniz, ben TT’nin modemini yıllarca Netspeed’de kullanmıştım.

Merhaba. Eğer PPPoE ayarları değiştirilebiliyorsa kullanabilirsiniz, ben TT'nin modemini yıllarca Netspeed'de kullanmıştım.

192.168.1.1'den hangi bölümden bakacağım değişip değişmediğine yardım edebilir misiniz deneyelim eğer bu modemi kullanamazsam acilen bir modem alayım internetçiler gelmeden.

Uzun zaman modemleri uzatıcı olarak kullandım başka sağlayıcılarla. TurkNeti TT'de, SO'yuda TT modem ile.

Servise sağlayıcı sınır koymuşsa bile orjinal firmware atıp cihazservice sağlayıcı bağımsız hale getirilebilir. Ama doğru firmware'i atmak çok önrmli. Çünkü aksi taktirde hiç cihazın hiç açılmaması gibi durumlarla karşılaşılabilir.

Servise sağlayıcı sınır koymuşsa bile orijinal Firmware atıp cihazservice sağlayıcı bağımsız hale getirilebilir. Ama doğru Firmware'i atmak çok önrmli. Çünkü aksi taktirde hiç cihazın hiç açılmaması gibi durumlarla karşılaşılabilir.

Modelin fotoğrafını attım doğru modeli nasıl bulurum.

Servis sağlayıcı tarafından administrator girişi için usrname ve password konulmuş olması illa modemin kitlendiği anlamına gelmez. Bendeki Turkcell modemiyle başka servis sağlayıcıya bağlanmıştım. Firmware yeni versiyon çıkmışsa atılsa iyi olur, ama şart değil kilitli değilse. Önce bir kontrol edin yeni servis sağlıyıcıyla sonra olmuyorsa Firmware bakarsınız.
O kullanıcı adı veşifre ile Vodsfone'dan hizmet almasanız da yönetici ekranına girebilirsiniz. Bazı modemler zaten internetten indirip güncelleme yapabiliyor Firmware'lerini. Öyleyse dosysyı bulup elle yüklemek gerekmez.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı