İstanbul Sözleşmesi Feshedildi ve Merkez Bankası Başkanı Görevden Alındı!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasını taşıyan kararda şu ifadeler yer aldı:

"Türkiye Cumhuriyeti adına 11/5/2011 tarihinde imzalanan ve 10/2/2012 tarihli ve 2012/2816 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile onaylanan Kadınlara Yönelik Şiddet ve Aile İçi Şiddetin Önlenmesi ve Bunlarla Mücadeleye İlişkin Avrupa Konseyi Sözleşmesi'nin Türkiye Cumhuriyeti bakımından feshedilmesine, 9 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 3'üncü maddesi gereğince karar verilmiştir."

1.jpg
2.jpg

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal görevden alındı. Yerine Prof. Dr. Şahap Kavcıoğlu getirildi.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 4,5 ay önce atadığı Naci Ağbal’ı Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB) Başkanlığı görevinden alırken, yerine eski milletvekili Prof. Dr. Şahap Kavcıoğlu'nu atadı. Böylece, cumhuriyet tarihinde ilk kez, Merkez Bankası'na 20 ay içinde dördüncü başkan atanmış oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan Merkez Başkanı Atama Kararı Resmi Gazete'de yayımlandı. Naci Ağbal, Erdoğan'ın görevden aldığı üçüncü Merkez Bankası Başkanı oldu. Naci Ağbal'dan önce Merkez Bankası Başkanı olan Murat Uysal ve Murat Çetinkaya da Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan tarafından görevden alınmıştı.

Bir gecede...

Kaynak:

Yok sen bana yolla para ben giderim Arabistana.
Paraya ihtiyacın yokki, uçak bileti şurada zaten taş çatlasa 500-700 TL falan, başvuru yapsan anında kabul edecekler zaten arap sevici bir millet olduğumuz için. Fransa için vize lazım, başvuru için para gerek.

Bir kişiye yapılan şiddet isteği dışında, zorla yapılır ve bu suçtur. Ama lgbt bireyler için iki tarafın da isteği dahilinde ise, eğer bir şiddet yoksa herhangi bir sorun yoktur, kimin kiminle sevişeceğini bir salın be. Ayrıca bu tercih değildir, yani o kişileri Allah öyle yaratıyor. Ama günah, peki.
Günah gizliyken kul ile ALLAH arasındadır ancak kul günahı meşrulaştırmaya çalışıp, topluma gösterince o çok daha farklı bir hal olur ve bu topluma karşı yapılmış bir suçtur.

Günah gizliyken kul ile ALLAH arasındadır ancak kul günahı meşrulaştırmaya çalışıp, topluma gösterince o çok daha farklı bir hal olur.
Meşru bir şeydir zaten. Sana meşru olmaması gibi gelmesinin sebebi din. En basit örnekle birisine küfür edersin bu ahlaksızlık değil mi? Çünkü bir taraf etkileniyor, ama birisi herhangi biriyle sevişince kimse olumsuz yönde etkilenmiyor.

kardeşim ben zaten ensest olayına karşıyım, sen sanırım beni yanlış anladın ben kadına veya herhangi bir insana karşı gerek cinsi gerek fiziki şiddete, zorbalığa karşıyım. Ancak benim belirtmek istediğim şey LGBT yani aynı cinsten iki kişinin birlikte cinsi münasebette bulunmasıdır.
Evet, nasıl ki küçük bir çocuğa tecavüz etmek zorbalık, şiddetle beraber ahlaksızlıktır aynen öylede aynı cinsten iki insanın cinsi münasebette bulunması hele de bunu meşru göstermeye çalışması öylece ahlaksızdır ve iğrençtir.
Yani elbette ki kadına yönelik şiddete karşı durmak gerekiyor ancak kadına yönelik şiddet bahanesi altında bize başka bir şey dayatmaya çalışanlara karşıda göz açık olmak gerekiyor.
Onların amacı kadına yönelik şiddete karşı durmak değil, onların amacı kendi amaçlarını meşru göstermek için böyle bir şeyin altına sığınmaktır.
Çünkü biliyorlar ki kendi amaçlarını direk açıklasalar gerek millet, gerek devlet karşı çıkıcaktır.
Ben sana bir şey demedim ki?

Kanunen İstanbul sözleşmesi hükümet tarafından fesh edilemez, ama nasıl ediliyor anlamıyorum.

Herşeye saygı duyma fikri aptallıktır, o zaman adolf hitlere de saygı duyman gerek, Hiroşimaya atılan bombaya da saygı duyman gerek, LGBT'ye saygı duymak zorunda değilim çünkü ahlaksızlığa saygı duyulmaz!
Başörtülü bacılarımız üniversitelere alınmıyor, inançlarına ve tercihlerine saygı gösterilmiyor diyen kitlenin başkalarının cinsel tercihlerine nasıl küfredebildiğini gösteren tablo. Tez vakitte seppuku tavsiye ederim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı