Merkez Bankası Başkanı: Türk lirası aşırı değersiz!

• Konuyu başlatan Roux
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 62
  • Görüntüleme 4B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Merkez Bankası Başkanı Murat Uysal 2020 yılının son enflasyon raporu toplantısında konuştu. Merkez, yıl sonu enflasyon tahminini yüzde 8.9’dan yüzde 12.1’e yükseltti. Başkan Uysal döviz kuru ilgili sorulan bir soruya, “Döviz kurunun seviyesi ile ilgili bir hedefimiz yok.” yanıtını verdi.

Merkez Bankası Başkanı Uysal'ın "Türk lirasının oldukça, aşırı değersiz bir noktada olduğunu değerlendirebiliriz. Bizim döviz kurlarını hedefleme gibi bir duruşumuz yok" açıklaması sosyal medyada tepkilerin odağı haline geldi...

Kaynak - 1

Kaynak - 2

Bilader o zaman niye Moody's gibi dev yatırım şirketleri Türkiye'nin ekonomisinin %5 büyüdüğünü söylüyorlar . Zaten bu şirketler yabancı şirketler yani ...
Bu büyümenin nasıl ve ne kadarlık borçlarla, kredilerle gerçekleştiğini, üstüne vatandaşın da fakirleştiğini kabul ediyorsanız sıkıntı yok, evet büyüdü ekonomi.

Sen ciddi misin? A Haber sence bunu söyler mi? Çıkıp Türk lirası değersiz der mi? Biraz akıl ya, biraz biraz. Çıkıp 2000 başlarında yaşanan ABD ambargosunu gösterir o.
FOX TV'de ancak çiftçi 2020 desteğini almamış der yada Ak Parti'nin yaptığı projeleri karalar .
Bu büyümenin nasıl ve ne kadarlık borçlarla, kredilerle gerçekleştiğini, üstüne vatandaşın da fakirleştiğini kabul ediyorsanız sıkıntı yok, evet büyüdü ekonomi.
Galiba bu arkadaşımız vatandaşa veriilen hibeyi borç sanmış ...
Millet fakir olsa cebinde IPhone taşımazdı herhalde :D

Ben sokakta yürürken milletin eli IPhone dolu ... Üstelik fakiriz diyorlar .
Yahu fakir adamın elinde IPhone'nun ne işi var ??
A haberden farkı yok diyorsun yani.

A haber ona göre 1000 kat daha masum.

Çık sokağa bana son 2 yılda çıkmış iPhone'u olan insanları say, %1'i geçerse tamamım ben. Dostum elle tutulabilir en ucuz telefon olmuş 2500 lira. Sen bu telefonlar neden bu kadar pahalı diye şikayet edeceğine, pahalı telefonu taksitle krediyle zar zor alanlara zengin diyorsun.
Bakın arkadaşlar vicdan ve ahlak çok önemli bir şey.

A haber ona göre 1000 kat daha masum.
Ya maaşlı trollsün -ki o zaman cidden işini layığıyla yapıyorsun, tebrik ederim- ya da cahilsin. Evet, dümdüz cahil bir adamsın. O zamları da market lobileri falan yapıyordur sana göre. Göz göre göre çöken bir ekonomi ve toplum var, yine de savunuyorsun.

Ya maaşlı trollsün -ki o zaman cidden işini layığıyla yapıyorsun, tebrik ederim- ya da cahilsin. Evet, dümdüz cahil bir adamsın. O zamları da market lobileri falan yapıyordur sana göre. Göz göre göre çöken bir ekonomi ve toplum var, yine de savunuyorsun.
Anlaması zor, ilk mesajını da bu konuya atmış. Muhtemelen troll.

Sonunda halka yaranmak için yapmadığını bırakan birisi.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı