İstanbul Sözleşmesini körü körüne savunanlar

Bizim Türk insanında okuduğunu anlama problemi var, zaten ülkedeki kitap okuma azlığından ve sözleşmeyi yanlış anlayıp şu tür konu açanlarla dolu.
O ayet öyle değil diye kavga edenler konu basit kelimeler olunca ve aynı tavrı biz gösterince dinsiz, Türk aile yapısına düşman vs. ilan ediyorlar.

Kitap vs. hikaye hocam. Kendi fikrini üretemeyen birey yaratıldı.

Hukuk dili herkese göre değildir. Bende mesleğimi yaparken okuduğum kanunların birden fazla anlama gelmesi, anlaşılırlığın düşük veya boşlukta kalması durumları olabiliyor.

Fakat burada sorun okuma anlama değil. Yapılmak istenirse yapılır. İstanbul sözleşmesi veya başka bir sözleşme. Sonuç: Çözümsüzlük. İnsanlar ölüyor.

Bizim Türk insanında okuduğunu anlama problemi var, zaten ülkedeki kitap okuma azlığından ve sözleşmeyi yanlış anlayıp şu tür konu açanlarla dolu.
Ne alaka? Gayet de kitabimi vs. okuyorum. Insanlar hata yapabilir bunun nesi garip? Hasa siz Allah misiniz hic hata yapmiyor musunuz? Sacma sacma konusup hakaret etmeyin lutfen.

Hata yapmak ile okuduğunu anlama ve analiz etmek farklı şeyler, böyle bu sözleşmeyi kötülemek için konu açmak yerine ben şu maddeyi anlamadım, bana anlatır mısınız diye konu açabilirsiniz, kadına saldıranlar genelde Allah lafını ağzından düşürmeyenler.

Twitter'da da burada da görüyorum. 2014'de imzalanmış. Neden daha ölüm sayısı artıyormuş. Ülkede adalet denilen şey kalmadı ki. Tüm haltları işliyorlar. Sonra mahkemede takım giyip adam olduklarını sanıyorlar. Müebbet alması gereken adam dışarıda elini kolunu sallayarak geziyor. Daha geçen gün kadını döven adamı adliyede tezahüratla karşıladılar. Sonra neden kanun kabul edilmişte cart da curt. E tabii böyle olur. Bu sistem böyle işlediği sürece.

Ben İstanbul Sözleşmesini destekliyorum fakat korunma tedbiriyle ilgili madde beni "neden?" diye düşündürüyor. Tabii ki çoğu kişi maddeyi yanlış anladığı için daha maddeyi tartışamadık.
Çünkü dengesiz bir ülkeyiz. Siz diyorsunuz ki ben süper muhteşem, kadına şiddete karşı bir erkeğim, siz öylesiniz, peki diğerleri. Kadın şikayet ettiğinde polisler kadının haklı olup olmadığını bilemez ki. Çünkü ülkede devamlı kadına şiddet ve kadın cinayetleri var. Sadece doğru olabilme ihtimaline karşı önlem alınıyor ve kadın korumaya alınıyor, delil aranmıyor, bu kadar basit.

Çünkü dengesiz bir ülkeyiz. Siz diyorsunuz ki ben süper muhteşem, kadına şiddete karşı bir erkeğim, siz öylesiniz, peki diğerleri. Kadın şikayet ettiğinde polisler kadının haklı olup olmadığını bilemez ki. Çünkü ülkede devamlı kadına şiddet ve kadın cinayetleri var. Sadece doğru olabilme ihtimaline karşı önlem alınıyor ve kadın korumaya alınıyor, delil aranmıyor, bu kadar basit.
Erkeklerde neden aynısı uygulanmıyor? Yanlış anlamayın mantık yürütmek için soruyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı