İstanbul'a taşındım ve ne yapacağımı bilmiyorum

İstanbul şehir içinde ulaşımın çok kolay olduğu bir şehir. Çok geniş bir metro ağı var ve gidemeyeceğiniz yer demiryolu sistemleriyle çok az. Google Maps her zaman yardımcı olacaktır, başkalarına da sormak ayıp bir şey değil.

Üniversite gerekçesiyle Bursa'nın küçük bir ilinden İstanbul Hadımköy'e taşındım ve burada ilk kez bulunuyorum. Yapayalnızım ve hiçbir şey bilmiyorum. Yarın dersim başlıyor fakat ben ne çevreyi biliyorum ne de öğrenmeye cesaret edebiliyorum. 2 gün önce geldim ve daha neredeyse 1 kere bile dışarı çıkmadım. Gözümde çok mu büyütüyorum emin değilim. Burası bana bir ilden çok farklı bir ülkeymiş hissi veriyor. Kendimi buna alıştırmak için ne yapabilirim? İstanbul'da yaşayan veya büyük şehirde bulmuş olan arkadaşlar tavsiye verebilirler mi? Burada gerçekten korkuyorum ve ailemi özlüyorum çok karışık duygular içerisindeyim.
Bende Bursa'dan İzmir'e gitmiştim. İlk aylar İstanbul'u hiç sevmeyeceksin ve hep Bursa'yı özleyeceksin. İkinci dönemden sonra Bursa'yı özlememeye başlayıp artık İstanbullu olacaksın. Hafta sonları merkeze gidip tarihi yerleri gezebilirsin.

Üniversite gerekçesiyle Bursa'nın küçük bir ilinden İstanbul Hadımköy'e taşındım ve burada ilk kez bulunuyorum. Yapayalnızım ve hiçbir şey bilmiyorum. Yarın dersim başlıyor fakat ben ne çevreyi biliyorum ne de öğrenmeye cesaret edebiliyorum. 2 gün önce geldim ve daha neredeyse 1 kere bile dışarı çıkmadım. Gözümde çok mu büyütüyorum emin değilim. Burası bana bir ilden çok farklı bir ülkeymiş hissi veriyor. Kendimi buna alıştırmak için ne yapabilirim? İstanbul'da yaşayan veya büyük şehirde bulmuş olan arkadaşlar tavsiye verebilirler mi? Burada gerçekten korkuyorum ve ailemi özlüyorum çok karışık duygular içerisindeyim.
Emin ol sadece 1 ay için de İstanbul'a alışacaksın. İstanbul'u ilk gördüğün de genel de herkes öyle görüyor. Tarihi yapıları görmek istersen sana tavsiyem Sirkeci taraflarına gidebilirsin. Metro hatların da aktarmalı olarak sirkeciye gidebilirsin. Gerçekten iyi bir şehir.

Gideceğin yerin çok karışık bir tarifi yoksa mutlaka konumdan bak, insanların %90'ı yanlış tarif edecek emin ol, artık resmi 15 Milyon olsa da resmi olmayan rakamlara göre 17 Milyon kişinin olduğu bir şehirdesin, daha önce yaşadığın hiçbir şehre benzemez burası, seni korkutmak istemem ama dünyanın en kötü yerleşim mantığına sahip şehrine hoş geldin. 😁

Yine de Hadımköy İstanbul'un hengamesinden bir tık uzak bir yer, rahat bir yerde sayılırsın. Örneğin Allah'ın unuttuğu yerler olan Gülbağ, Feriköy, Esentepe, Maltepe gibi yerlerde de olabilirdin, oralar Teksas, Mayhem bildiğin.

Yeni konular

Geri
Yukarı