İstanbul'da okul kantin fiyatları belli oldu

Eskiden evden yemek getirince dalga geçerlerdi kantinden yiyenler evden getiren çocukları zorbalarlardı çantanı açıp yemeyini yiyemezdin,şimdi hocalar bile evden yemeğini saklama kapları ile getiriyorlar.Ben her zaman öyle yapardım şimdi herkez yapar oldu ve en doğrusuda bu yani evden yemek getirmek hem sağlıklı hem ev bütçesini zorlamaz hemde akşamdan kalan yemekler yenirse çöpe de gitmemiş olur.Hadi hepsini geçtim o abur cubur fiyatlarının yarısını akşam marketten alıp çantaya koyarsanız bile olur.Şu fiyatlarla doymak için 100tl harcamam lazım her gün kantin için sanırım.

Kantinci abimiz seçim bitince fiyatlar artacak mı sorusuna "düşcek düşcek" diyordu. Şimdi fiyatlar düşecek mi dediğimde her yerde 40 lira ben zam yapmıyorum diyor. (Seçimden önce fiyatlar 20 idi)
Klasik, bizimki kremalı bisküviyi 8 liradan koymuş, maşallah.

Eskiden evden yemek getirince dalga geçerlerdi kantinden yiyenler evden getiren çocukları zorbalarlardı çantanı açıp yemeyini yiyemezdin,şimdi hocalar bile evden yemeğini saklama kapları ile getiriyorlar.Ben her zaman öyle yapardım şimdi herkez yapar oldu ve en doğrusuda bu yani evden yemek getirmek hem sağlıklı hem ev bütçesini zorlamaz hemde akşamdan kalan yemekler yenirse çöpe de gitmemiş olur.Hadi hepsini geçtim o abur cubur fiyatlarının yarısını akşam marketten alıp çantaya koyarsanız bile olur.Şu fiyatlarla doymak için 100tl harcamam lazım her gün kantin için sanırım.
Aynen öyle, yemeğimi evden götürürüm yıllardır. (ekmek arası) bazen de ufak tatlı niyetine kek falan götürürüm.

Yemekhane olursa bu sefer de suyunu çıkartırlar, ülkede yapılan bir iyiliğin suistimal edilmediğini gördünüz mü hiç? Fiyatların yüksek olduğu gerçeğini değiştirmiyor tabi, üniversitelerde de pek rahat olduğu söylenemez okulda karnımı doyurayım desen öğle ve akşam yemeği 35 TL, o da doyursa bari. 🙂

Yeni konular

Geri
Yukarı